22
0
LIVE!

Καλό βράδυ από εμάς και ραντεβού αύριο

Όρθια η Λιόν στο Τορίνο. Έχασαν με 2-1 οι Γάλλοι αλλά είχαν κερδίσει με 1-0 στην έδρα τους και πήραν την πρόκριση

Έναρξη Αγώνα || Τέλος Ημιχρόνου || Έναρξη Ημιχρόνου

ΤΕΛΟΟΟΣΣ

Νίκη με 2-1 για τη Σίτι επί της Ρεάλ, σκορ με το οποίοι είχαν επικρατήσει οι πολίτες και στη Μαδρίτη

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 8 η ΣΙΤΙ

ΓΙΟΥΒΕ-ΛΙΟΝ: Στο τείχος ο Κριστιάνο

90+2'

ΓΙΟΥΒΕ-ΛΙΟΝ: Φάουλ σε ιδανικό σημείο για τη Γιούβε

90+1'
Αλλαγή

ΓΙΟΥΒΕ-ΛΙΟΝ: Ο Μέντες αντί του Αουάρ και ο Τετέ αντί του Ντιμπουά.

89'
Αλλαγή

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Οταμέντι αντί Ρόδρι

86'
Out

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Το φάουλ του Νταβίντ Σίλβα, πέρασε μόλις έξω.

83'
Αλλαγή

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Τριπλή αλλαγή. Μέσα οι Βάσκεθ, Βαλβέρδε και Γιόβιτς αντί των Καρβαχάλ, Μόντριτς και Αζάρ

81'
Αλλαγή

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Νταβίντ Σίλβα αντί Στέρλινγκ

73'
Goal

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Ο Γουόκερ έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή και ο Κουρτουά έσωσε και πάλι

71'
Αλλαγή

ΓΙΟΥΒΕ-ΛΙΟΝ: Μέσα ο Ντιμπάλα, εκτός ο Μπερναρντέσκι

70'
Αλλαγή

ΓΙΟΥΒΕ-ΛΙΟΝ: Ο Ντανίλο στη θέση του Κουαδράδο

68'
Αλλαγή

ΓΙΟΥΒΕ-ΛΙΟΝ: Εκτός ο Εκαμπί, μέσα ο Αντελαϊντ

68'
Goal

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΒΑΡΑΝ!!!! Ο Γάλλος δεν πέτυχε την μπάλα με την πρώτη, με τη δεύτερη ουσιαστικά έβγαλε ασίστ στον Ζέσους που από αριστερά πρόλαβε τον Κουρτουά και πλάσαρε ιδανικά για το 2-1

67'
Αλλαγή

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Έξω ο Φόντεν μέσα ο Μπερνάρντο Σίλβα

66'
Out

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Ο Ζέσους έκανε όμορφο γύρισμα στην περιοχή και πλάσαρε από κοντά αλλά ο Κουρτουά γλίτωσε τη Ρεάλ σε ακόμη μια φάση

64'
Out

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Ο Μπενζεμά έκανε όμορφη κίνηση έφερε την μπάλα στο δεξί αλλά πλάσαρε πάνω στον Έντερσον.

61'
Αλλαγή

ΓΙΟΥΒΕ-ΛΙΟΝ: Ο Ράμσεϊ στη θέση του Πιάνιτς και ο Αντερσεν στη θέση του Ντεναγιέρ

61'
Αλλαγή

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Ασένσιο αντί Ροντρίγκο

61'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΓΙΟΥΒΕ-ΛΙΟΝ: 2-1 με απίθανο σουτ του Κριστιάνο έξω από την περιοχή

61'
Out

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Ο Ντε Μπρόινε έκανε το γύρισμα από δεξιά αλλά η μπάλα πέρασε απ' όλους

54'
Out

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Μετά από λάθος του Κασεμίρο η Σίτι έφυγε στην κόντρα κι έκρυψε την μπάλα αλλά ο Κουρτουά πρόλαβε ξανά τον Στέρλινγκ

47'
Out

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Ο Ντε Μπρόινε έβγαλε μαγική κάθετη στον Στέρλινγκ, που έκανε το σουτ από αριστερά αλλά ο Κουρτουά έβγαλε εντυπωσιακά σε κόρνερ

46'

ΣΕΝΤΡΑ ΞΑΝΑ ΣΤΑ ΜΑΤΣ

Επιστρέφουμε σε λίγα λεπτά.

Στο 1-1 η Γιουβέντους με τη Λιόν. Δύο γκολ θέλουν οι Ιταλοί

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΟΡΙΝΟ

Στο 1-1 η Σίτι με τη Ρεάλ και όλα ανοιχτά

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ

45+1'
Out

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Ο Ντε Μπρόινε πήγε να σκοράρει με απ' ευθείας κόρνερ αλλά ο Κουρτουά έσωσε

43'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΓΙΟΥΒΕ-ΛΙΟΝ: 1-1 με πέναλτι του Ρονάλντο!

42'
Out

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Μετά από λάθος στην άμυνα της Ρεάλ, ο Φόντεν γύρισε όμορφα κι έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε ελάχιστα έξω

40'
Out

ΓΙΟΥΒΕ-ΛΙΟΝ: ΑΠΙΘΑΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ: Ο Ρονάλντο εκτέλεσε πανέμορφα το φάουλ αλλά ο Λόπες έπεσε κι έβγαλε εντυπωσιακά.

37'
Out

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Ο Κανσέλο έκανε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Κουρτουά έδιωξε δύσκολα

37'
Out

ΓΙΟΥΒΕ-ΛΙΟΝ: Ωραία κεφαλιά του Ιγουαϊν, μπλόκαρε ο Λόπες

28'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: 1-1. Ο Ροδρίγο έκανε μαγική ενέργεια και σέντρα από δεξιά και ο Μπενζεμά με κεφαλιά έγραψε το 1-1.

22'
Out

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Ο Αζάρ έκανε το μακρινό σουτ αλλά ο Έντερσον έπεσε και μπλόκαρε.

21'
Out

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Ο Μπενζεμά έκανε φοβερό γύρισμα στο ύψος της περιοχής και σούταρε με τη μία αλλά ο Έντερσον έσωσε.

20'
Out

ΓΙΟΥΒΕ-ΛΙΟΝ: Σέντρα του Σάντρο, κεφαλιά του Κριστιάνο η μπάλα άουτ

18'
Out

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Τρομερό σόλο του Στέρλινγκ μέσα στην περιοχή, ο Μιλιτάο τον έκοψε τελευταία στιγμή

15'
Out

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Ο Στέρλινγκ έπιασε ξαφνικό σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να βρίσκει στο πάνω μέρος του δοκαριού της Ρεάλ και να περνά έξω.

12'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΓΙΟΥΒΕ-ΛΙΟΝ: 0-1 με πέναλτι αλά Πανένκα του Ντεπάι

10'
Αλλαγή

ΠΕΝΑΛΤΙ: ΓΙΟΥΒΕ-ΛΙΟΝ: Το έχει κερδίσει η Λιόν και έχουμε πάει σε VAR... Πέναλτι κανονικά!

9'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: 1-0... Απίθανη γκάφα από τον Βαράν. Ο Γάλλος κράτησε την μπάλα στην περιοχή του, ο Ζέσους έκλεψε κι έστρωσε στον Στέρλινγκ που από κοντά πλάσαρε για το 1-0.

7'
Corner

ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ: Ο Ντε Μπρόινε δοκίμασε το πόδι του από μακριά αλλά η μπάλα κόντραρε στον Μιλιτάο και πέρασε κόρνερ

5'

Χωρίς φάσεις τα παιχνίδια

Απόλυτη σιωπή στη μνήμη των θυμάτων της Covid-19 πριν από τη σέντρα στα ματς

1'
Τέλος Αγώνα

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

Έχουν βγει οι ομάδες στα γήπεδα και όλα είναι έτοιμα

Ο πάγκος της Λιόν: Ταταρουσάνου, Ντιομαντέ, Ράφαελ, Άντερσεν, Ντεμπελέ, Τραορέ, Μέντες, Ρεν Αντελαΐντ, Ζεάν Λούκας, Μπαρεντ, Τετέ, Τσερκί

Ο πάγκος της Γιουβέντους: Πινζόλιο, Μπουφόν, Κιελίνι, Ράμσεϊ, Ντιμπάλα, Ντανίλο, Ματουϊντί, Ντεμιράλ, Ρουγκάνι, Ολιβιέρι, Μουρατόρε

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Σέζνι, Μπονούτσι, Ντε Λιχτ, Κουαδράδο, Σάντρο, Πιάνιτς, Μπεντανκούρ, Ραμπιό, Ρονάλντο, Μπερναρντέσκι, Ιγκουαΐν

ΛΙΟΝ: Λόπες, Μαρσάλ, Μαρσέλο, Ντεναγέρ, Αουάρ, Γκιμαράες, Κακερέ, Ντιμπουά, Κορνέ, Εκαμπί, Ντεπάι

Ο πάγκος της Ρεάλ: Αρεολά, Αλτούμπε, Νάτσο, Μαρσέλο, Βαλβέρδε, Βάσκεθ, Γιόβιτς, Μπραΐμ Ντίαθ, Ασένσιο, Ίσκο, Χάβι, Βινίσιους,

Ο πάγκος της Σίτι: Μπράβο, Στόουνς, Ζιντσένκο, Νταβίντ Σίλβα, Μπερνάρντο Σίλβα, Οταμέντι, Μαχρέζ, Γκαρσία, Ντόιλ, Πάλμερ, Μπερναμπέ, Χάργουντ Μπέλις

ΣΙΤΙ: Έντερσον, Γουόκερ, Λαπόρτ, Κανσέλο, Φερναντίνιο, Γκιντογκάν, Ρόδρι, Φόντεν, Ντε Μπρόινε, Στέρλινγκ, Ζέσους

ΡΕΑΛ: Κουρτουά, Καρβαχάλ, Βαράν, Μιλιτάο, Μεντί, Κασεμίρο, Μόντριτς, Κρόος, Ροδρίγο, Αζάρ, Μπενζεμά.

ΠΑΜΕ ΣΤΙΣ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ-ΛΙΟΝ: (0-1)
Γήπεδο: Allianz Stadium

Στον 1ο αγώνα: Λυών – Γιουβέντους 1-0

Η Λυών δεν έχει κερδίσει στην Ιταλία σε 5 αναμετρήσεις (0-1-4).

Μια δεκαετία έχει περάσει από όταν η Λυών προκρίθηκε πέραν της φάσης των «16».

Η Γιουβέντους βρίσκεται στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ για 6η σερί σεζόν, που αποτελεί ρεκόρ συλλόγου.

Ο Μέμφις Ντεπάι (Λυών) είχε συμμετοχή στα 10 (6 γκολ, 4 ασίστ) από τα 23 γκολ της ομάδας του τις δύο τελευταίες σεζόν.

Από τους παίκτες που έχουν 50+ γκολ στο Τσάμπιονς Λιγκ, ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι ο μόνος που έχει σημειώσει περισσότερα γκολ σε αγώνες νοκ-άουτ (65) παρά σε φάσεις ομίλων (63).

Ο CR7 έχει σημειώσει 18 γκολ σε 12 αγώνες για τις νοκ άουτ φάσεις του Τσάμπιονς Λιγκ, συμπεριλαμβανομένων 4 χατ-τρικ.

Διαιτητής: Φέλιξ Τσβάιερ. Βοηθοί: Θόρστεν Σίφνερ, Μάρκο Ατσμίλερ. 4ος: Τάσος Σιδηρόπουλος (ΕΛΛ). VAR: Κρίστιαν Ντίνγκερτ, Τόμπιας Ζτίλερ (ΓΕΡ).

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ-ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: (2-1)
Γήπεδο: Etihad

Στον 1ο αγώνα: Ρεάλ – Μάντσεστερ Σίτι 1-2

Η Ρεάλ είχε 2-2-0 επί της Σίτι πριν ηττηθεί στο πρώτο ματς. Τα δύο εκτός έδρας έληξαν ισόπαλα.

Η Ρεάλ αγωνίζεται σε φάση νοκ άουτ του Τσάμπιονς Λιγκ για 23η σερί σεζόν, που αποτελεί ρεκόρ διοργάνωσης.

Η Μάντσεστερ Σίτι αγωνίζεται στα νοκ άουτ του Τσάμπιονς Λιγκ για 7η σερί σεζόν.

Η επόμενη συμμετοχή του Αζάρ θα είναι η 50ή συμμετοχή του στο Τσάμπιονς Λιγκ. Εξαιρώντας τα πέναλτι, ο Βέλγος έχει σημειώσει μόλις 4 γκολ σε 49 αγώνες!

Ο Ζινεντίν Ζιντάν μετράει 12/12 επιτυχίες όσον αφορά νοκ άουτ αγώνες, 9 διπλές μάχες και 3 τελικούς!

Διαιτητής: Φέλιξ Μπριχ. Βοηθοί: Μαρκ Μπορς, Στέφαν Λουπ. 4ος: Ντάνιελ Ζίμπερτ. VAR: Μπάζτιαν Ντάνκερτ, Μάρκο Φριτς (ΓΕΡ)

Πάμε στα στοιχεία των αγώνων

Η Ρεάλ ταξιδεύει στο Μάντσεστερ για να αντιμετωπίσει τη Σίτι που είχε περάσει με 2-1 από τη Μαδρίτη

Η Γιουβέντους υποδέχεται τη Λιόν στο Τορίνο, έχοντας χάσει με 1-0 στο πρώτο ματς

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τους δύο επαναληπτικούς της φάσης των 16 του Τσάμπιονς Λιγκ