2
2
ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ

Καλή συνέχεια από εμάς

Απίθανη εξέλιξη στο ματς με την Τραμπζονσπόρ να παίρνει ισοπαλία 2-2 με δύο γκολ στο τέλος

Έναρξη Αγώνα || Τέλος Ημιχρόνου || Έναρξη Ημιχρόνου

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ

90+3'
Αλλαγή

O Ερντογκάν αντί του Εκουμπάν

90'
Αλλαγή

Ο Χάντσκο αντί του Πλάβσιτς

89'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 2-2. Ο Σέρλοθ γύρισε πανέμορφα στην περιοχή και με αριστερό ξερό σουτ έφερε στα ίσα το σκορ

87'
Αλλαγή

Έξω ο Τράνβικ μέσα ο Μόμπεργκ Κάρλσον

84'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΛ: Ο Σόσα εκτέλεσε το φάουλ και ο Εκουμπάν με απίστευτο γυριστό έκανε το 2-1.

80'
Αλλαγή

Ο Κόζακ αντί του Τετέ

78'
Out

Ο Τετέ πήρε την κεφαλιά από καλή θέση αλλά αστόχησε για εκατοστά

76'
Αλλαγή

O Aβντιάι αντί του Ομούρ

68'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 2-0 η Σπάρτα με πανέμορφο σουτ του Κανγκά έξω από την περιοχή

67'
Κίτρινη Κάρτα

Κίτρινη στον Τράνβικ

65'

Κίτρινη στον Σόσα

63'
Out

Ο Νουακέμε έκανε το γύρισμα από την περιοχή αλλά ο Νίτσα έσωσε εντυπωσιακά.

57'
Out

Ο Στέτινα έκανε το μακρινό σουτ από δεξιά με τον Τσακίρ να διώχνει δύσκολα

55'

Στον Τετέ

48'

Κίτρινη στον Τουρκμέν

Με δύο φορ πλέον η Τραμπζονσπόρ

Αλλαγή στο σύστημα για τους Τούρκους, με την είσοδο του Σέρλοθ που είναι καθαρός φορ στη θέση του Όμπι Μίκελ.

46'
Αλλαγή

Ο Σέρλοθ στη θέση του Όμπι Μίκελ

46'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Επιστρέφουν οι ομάδες

Κυρίαρχοι στο ματς οι Τσέχοι που κερδίζουν με 1-0 την Τραμπζονσπόρ

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

45+3'
Out

Ο Χάσεκ πέρασε με φοβερό τακουνάκι στον Τετέ, που αστόχησε εξ επαφής!

45+1'

Στον Ομούρ

43'
Out

Ο Πλάβσιτς έκανε το μακρινό σουτ με τον Τσακίρ να μπλοκάρει και λίγα δευτερόλεπτα μετά ο ίδιος παίκτης δοκίμασε και πάλι το πόδι του έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνά λίγο έξω.

40'

Η Σπάρτα δεν έχει απειληθεί καθόλου κι έχει απόλυτο έλεγχο ως τώρα

32'

Κίτρινη στον Όμπι Μίκελ

Όμορφη ενέργεια του Νουακέμε από αριστερά αλλά κακό πλασέ

26'

Στον τερματοφύλακα της Σπάρτα που βρήκε την μπάλα με το χέρι έξω από την περιοχή

23'

Δεν υπάρχουν οι Τούρκοι στο ματς ενώ ο τερματοφύλακας δείχνει πολύ ασταθής

Βγαίνει συνεχώς μπροστά επικίνδυνα η Σπάρτα

16'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-0 η Σπάρτα. Ο Κανγκά εκτέλεσε από αριστερά το κόρνερ και ο Κόστα με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Τραγική έξοδος και από τον Τσακίρ

Σκληρά μαρκαρίσματα από τους Τούρκους στα πρώτα λεπτά

14'

Στο τείχος η εκτέλεση του Κανγκά

13'
Αλλαγή

Φάουλ ακριβώς στα όρια της περιοχής για τη Σπάρτα Πράγας

9'
Corner

Διαδοχικά κόρνερ για τους Τσέχους

7'
Out

ΔΟΚΑΡΙ: Μετά από γύρισμα από αριστερά, ο Τράβνικ πλάσαρε από κοντά, με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι της Τραμπζονσπόρ

6'

Χωρίς ρυθμό και με πολλά φάουλ ο αγώνας ως τώρα

1'

Πρώτο σουτ στο ματς. Δοκίμασε από μακριά ο Τετά αλλά μπλόκαρε ο Τσακίρ

1'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΤΣΕΧΙΑ

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Ιδανικός ο καιρός για μπάλα στην Πράγας με 24 βαθμούς Κελσίου και λίγη συννεφιά

Να αναφέρουμε πως οι δύο ομάδες δεν έχουν προϊστορία

Οι ομάδες έκαναν ζέσταμα και αποχώρησαν για τα αποδυτήρια. Σε ένα τέταρτο ακριβώς θα έχουμε σέντρα στην Πράγα

Πάγκος Τραμπζονσπόρ: Καρντεσλέρ, Τσορεκστί, Αβντιάι, Ιβανίλδο, Σέρλοθ, Ερντογκάν, Τσαμπί

Πάγκος Σπάρτα: Χέκα, Καγιά, Μόμπεργκ Κάρλσον, Χάντσκο, Κόζακ, Ραντάκοβιτς, Ζούλις

Στον αντίποδα, η Τραμπζομσπόρ ξεκινά με 4-2-3-1 και τον Τσακίρ στα δοκάρια. Δεξί μπακ ο Περέιρα, αριστερό ο Νόβακ και στα στόπερ οι Τουρκμέν και Χοσεΐνι. Δύο αμυντικά χαφ οι Σόσα και Όμπι Μίκελ και μπροστά τους οι Ομούρ, Πάρμακ και Νουακέμε. Στον κορυφή ο Εκουμπάν.

Σύμφωνα με το γράφημα της UEFA, η Σπάρτα ξεκινά με 5-4-1. Στα δοκάρια ο Νίτσα και δεξί μπακ ο Σάτσεκ με τον Χάνουσεκ αριστερά και στο κέντρο της άμυνας οι Κόστα και Στέτινα. Στον άξονα ξεκινούν οι Πλάβσιτς, Τράβνικ, Κανγκά, Κρέιτσι και Χάσεκ και στην κορυφή βρίσκεται ο Τετέ.

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ: Τσακίρ, Τουρκμέν, Χοσεΐνι, Σόσα, Νουακέμε, Ομούρ, Όμπι Μίκελ, Ζοάο Περέιρα, Εκουμπάν, Πάρμακ, Νόβακ

ΣΠΑΡΤΑ: Νίτσα, Κανγκά, Χάνουσεκ, Σάτσεκ, Στέτινα, Χάσεκ, Πλάβσιτς, Κόστα, Τράνβικ, Κρέιτσι, Τετέ

ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

Διαιτητής: Χοσέ Μουνουέρα. Βοηθοί: Ινίγο Πριέτο, Αλφόνσο Μπαένα. 4ος: Βαλεντίν Γκόμεθ (ΙΣΠ)

Προπονητής της παραμένει ο Καραμάν και δεν έχει αγωνιστικό ρυθμό, ούτε επίσημο ματς στα πόδια της αφού το πρωτάθλημα Τουρκίας ξεκινάει στις 18 Αυγούστου και στην πρεμιέρα φιλοξενείται στην έδρα της Κασίμπασα.

Η Τραμπζονσπόρ κατάφερε να τερματίσει στην τέταρτη θέση στο περσινό πρωτάθλημα Τουρκίας και πήρε το ευρωπαϊκό εισιτήριο, επιστρέφοντας στις εκτός συνόρων διοργανώσεις έπειτα από τέσσερα χρόνια. Στα τέσσερα φιλικά προετοιμασίας που έδωσε έφερε ισάριθμες ισοπαλίες με διαφορετικό σκορ.

Έχει στο τιμόνι της νέο προπονητή τον Γίλεκ, ο οποίος στάθηκε στην απουσία του κόσμου και έπλεξε το εγκώμιο της τουρκικής ομάδας. Το εγχώριο πρωτάθλημα βρίσκεται σε πλήρη εξέλιξη και στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές τρέχει ρεκόρ 2-1-1 και την Κυριακή επικράτησε με 3-0 εντός έδρας της Πρίμπαμ.

Η Σπάρτα ξεκινάει τις ευρωπαϊκές της υποχρεώσεις, αφού η περσινή τρίτη θέση την έφερε στον τρίτο προκριματικό γύρο, αλλά κόντρα σε έναν δύσκολο αντίπαλο. Πέρσι αποκλείστηκε από την Σπαρτάκ Σουμπότιτσα σε ένα ματς που οι οπαδοί της είχαν ρατσιστική συμπεριφορά και για αυτό και υπήρξε η τιμωρία της για κεκλεισμένωντων θυρών.

Το ματς διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών λόγω ρατσιστικής συμπεριφοράς των οπαδών της Σπάρτα στον περσινό αγώνα με την Σπαρτάκ Σουμπότισα

Η ομάδα που θα περάσει από αυτό το ζευγάρι, θα βρεθεί στο δρόμο της ΑΕΚ, αν περάσει την Κραϊόβα.

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Σπάρτα Πράγας με την Τραμπζονσπόρ στο πλαίσιο του 3ου προκριματικού γύρου