4 ΣΧΟΛΙΑ

Αγγαρεία για τη Σίτι, 1-0 τον ανύπαρκτο Ολυμπιακό

Η Σίτι κέρδισε με 1-0 τον Ολυμπιακό, που είχε κορυφαίο παίκτη τον Σα και δεν πέρασε το κέντρο σχεδόν σε όλο το παιχνίδι

CHAMPIONS LEAGUE-3ος ΟΜΙΛΟΣ-4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: 0-1

Γήπεδο: Γ.Καραϊσκάκης

Η Σίτι ήρθε στο Φάληρο με απουσίες, ο Πεπ ξεκούρασε παίκτες, αλλά και πάλι ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε να περάσει το κέντρο για 85’ λεπτά. Οι «πολίτες» κέρδισαν με 1-0 μέσα στο «Καραϊσκάκης» έκανε το 4Χ4 και κλείδωσε από απόψε την πρόκριση, αφήνοντας τον Ολυμπιακούς στους τρεις βαθμούς.

Στο 3ο μόλις λεπτό ο Στόουνς έπιασε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Σα μάζεψε με διπλή προσπάθεια ενώ στο 9’ μετά από λάθος στα αριστερά, ο Φόντεν έκανε όμορφη ενέργεια και σουτ από αριστερά, με τον Σα να λέει όχι.

Και στο 36ο λεπτό, ο Ζέσους έδωσε στον Στέρλινγκ, εκείνος πάτησε με τη μία στον Φόντεν και ο Άγγλος πλάσαρε από το πέναλτι για το 0-1.

Στο 50ο λεπτό μετά από διαδοχικά λάθη στην άμυνα του Ολυμπιακού, η μπάλα στρώθηκε στον Γκιντογκάν, που σούταρε εντελώς ανενόχλητος αλλά αστόχησε για λίγο και σ το 64’ ο Κανσέλο άλλαξε με τον Ζέσους και βρέθηκε σε θέση φορ, έκανε το σουτ αλλά ο Σα του είπε όχι.

Στο 71ο λεπτό ο Κανσέλο σέντραρε από δεξιά και ο Φόντεν πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά αστόχησε, ενώ στο 88’ οι κόντρες ευνόησαν τον Φορτούνη, που έκανε όμορφο σουτ έξω από την περιοχή αλλά αστόχησε.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σα, Σεμέδο, Ντρέγκερ (66’ Βρουσάι), Μπα, Σισέ, Ραφίνια, Εμβιλά, Καμαρά, Μασούρας (77’ Σουντανί), Πέπε (71’ Μπουχαλάκης), Φορτούνης.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Έντερσον, Ρούμπεν Ντίας, Στόουνς, Κανσέλο, Μεντί (78’ Ζιντσένκο), Ρόδρι (76’ Φερναντίνιο), Γκιντογκάν (86’ Ντόιλ), Φόντεν, Μπερνάρντο Σίλβα, Στέρλινγκ (76’ Μαχρέζ), Ζέσους  (78’ Αγουέρο)

Κέρδισε έως 1.000.000€ σε έναν από τους μεγαλύτερους διαγωνισμούς που έγιναν ποτέ!
(21+ | Παίξε Υπεύθυνα)

THANOS56 - 25/11/2020 22:23

ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ Ο ΝΟΤΙΟΣ ΓΑΥΡΟΣ. ΚΑΙ ΝΑ ΗΘΕΛΕ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΔΙΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ..!!!!!!!!

Ntelos21 - 25/11/2020 22:21

0-1 αντί για 0-7...

alex - 25/11/2020 22:05

Ακριβό το σπορ στο C.L. Να έρχεσαι απο την Αγγλία για μια μόνο ...προπόνηση!!!

Butcher - 25/11/2020 21:57