ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ: 2η αγωνιστική
ΛΑΜΙΑ-ΟΦΗ: 1-2
ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Λαμίας
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας)

Με το διπλό επιστρέφει στην Κρήτη ο ΟΦΗ, ο οποίος επικράτησε με 2-1 της Λαμίας, για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους, με τον ρυθμό να μην επιτρέπει ευκαιρίες. Ωστόσο, η Λαμία στο 25' απείλησε μετά από σέντρα του Σαραμαντά από τα αριστερά, αλλά η προσπάθεια του Ρόμανιτς για προβολή κατέληξε άουτ. Δέκα λεπτά αργότερα ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ έπειτα από αυτογκολ του Βύντρα. Γύρισμα από τα δεξιά, η μπάλα κόντραρε στον Σκόνδρα, ο Βύντρα την κάλυπτε για να φτάσει στην αγκαλιά του Επασί, αλλά βρήκε τελικά στο πόδι του και κατέληξε στα δίχτυα, με αποτέλεσμα να γίνει το 0-1, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Λαμία είχε μεγάλη ευκαιρία στο 50'. Ο Ρόμανιτς πίεσε τον Σωτηρίου, πήρε την μπάλα, την γύρισε στον Χατζηστραβό που όμως «έχασε» το κοντρόλ απέναντι σε μία εστία με έναν παίκτη του ΟΦΗ και τον Μπεχαράνο δίπλα του προ κενής εστίας. Πέντε λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι είχαν νέα ευκαιρία, όταν ο Ρόμανιτς από τα αριστερά έδωσε έτοιμο γκολ στον Βιγιάλμπα, αλλά αυτός έκανε το «τσαφ» και η μπάλα πέρασε άουτ. Κόντρα στη ροή του αγώνα ο ΟΦΗ έκανε το 2-0. Σέντρα του Κοροβέση, εντελώς μόνος ο Σαρδινέρο που με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Η Λαμία κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 90+5' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρόμανιτς. Ενώ, το σουτ του Μπεχαράνο με το αριστερό μέσα από την περιοχή πέρασε άουτ στις καθυστερήσεις του αγώνα. Έτσι, το 1-2 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

ΛΑΜΙΑ (Γιώργος Πετράκης): Επασί, Σαραμαντάς, Αντέτζο, Βύντρα, Σκόνδρας (66΄Προβυδάκης), Μπεχαράνο, Νιασέ (76΄Παλαβαντισβίλι) Βιγιάλμπα (64΄Μπιανκόνι), Ρόμανιτς, Βασιλόγιαννης (76΄Κωστίκα), Καραμάνος (46΄Χατζηστραβός).

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Ουές, Σακόρ (63΄Σακόρ), Σελίμοβιτς, Νέιρα, Ναμπί, Διαμαντής (61΄Σολίς), Γιαννούλης, Γκαργκατζαλίδης (77΄Γρίβας), Στάικος (60΄Σαρδινέρο), Κοροβέσης.