Ήττα σοκ με 2-1 γνώρισε η Ρεάλ στην έδρα της από την Αλαβές

LA LIGA-11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΑΛΑΒΕΣ: 1-2

Γήπεδο: Estadio Alfredo Di Stéfano

Αδιανόητο κάζο για τη Ρεάλ που έχασε με 2-1 στην έδρα της από την Αλαβές κι έμεινε χωρίς νίκη για 3ο διαδοχικό ματς.

Στο 4ο μόλις λεπτό η Αλαβές κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Νάτσο και ο Λούκας Πέρεθ άνοιξε το σκορ  από την άσπρη βούλα. Στο 15’ ο Πατσέκο έσωσε μετά από κεφαλιά του Μαριάνο Ντίας και στο 20’ είπε όχι και σε σουτ του Αζάρ. Στο 23’ ο Κουρτουά είπε όχι σε σουτ του Λούκας Πέρεθ και στο 38’ ο Πατσέκο πραγματοποίησε μεγάλη διπλή επέμβαση σε διαδοχικά σουτ του Κρόος.

Και στο 49’ ο Κουρτουά έξανε απίθανη γκάφα, πάσαρε πάνω στον Χοσελού που πλάσαρε σε κενό τέρμα, έξω από την περιοχή κι έγραψε το 0-2.

Στο 82ο λεπτό η κεφαλιά του Λεζέν έφυγε λίγο έξω και στο 86’ ο Κασεμίρο μείωσε σε 1-2 με προβολή από κοντά μετά από ασταθή επέμβαση του Πατσέκο.

Και στο 90+5’ στην τελευταία φάση του αγώνα, η Ρεάλ είχε δοκάρι νε τον Ίσκο.

ΡΕΑΛ: Κουρτουά, Μαρσέλο (69’ Μεντί), Νατσό, Βαράν, Κρόος (69’ Ίσκο), Κασεμίρο, Λούκας Βάσκεθ, Μόντριτς (69’ Όντεγκααρντ), Αζάρ (28’ Ροδρίγο), Μαριάνο Ντίας, Ασένσιο (62’ Βινίσιους)

ΑΛΑΒΕΣ: Πατσέκο, Λαγουάρδια, Λεζέν, Ναβάρο, Ντουάρτε, Μπατάλια, Ζότα Πελετέιρο, Πίνα (76’ Έντγκαρ Μέντεθ), Χοσελού (90+1’ Ντέιβερσον), Λούκας Πέρεθ (88’ Μπορχα Σάινθ), Ριόχα (88’ Χάβι Λόπεθ)

Κέρδισε έως 1.000.000€ σε έναν από τους μεγαλύτερους διαγωνισμούς που έγιναν ποτέ!