Ωραίος και παρ’ ολίγον μοιραίος ο Μπογέ (VIDEO)

Έλτσε και Κάδιθ κόλλησαν στο 1-1 με τον Λούκας Μπογέ να σκοράρει αλλά να αποβάλλεται λίγο αργότερα

LA LIGA-11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΛΤΣΕ-ΚΑΔΙΘ: 1-1

Γήπεδο:  Estadio Manuel Martínez Valero

Μοιρασιά στο «Μανουέλ Μαρτίνεθ Βαλέρο», όπου η Έλτσε ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Κάδιθ και βολεύτηκαν αμφότερες. Γκολ και αποβολή για τον Λούκας Μπογέ.

Στο 18ο λεπτό ο Καρίγιο βρέθηκε σε ιδανικό σημείο, αλλά δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά, ενώ στο 36’ ο Μίγια έκανε το μακρινό σουτ, ο Λεντέσμα έχασε την μπάλα αλλά ευτυχώς για εκείνον, κατέληξε κόρνερ.

Όμως στο 38ο λεπτό ο Λούκας Μπογέ με όμορφο διαγώνιο σουτ από αριστερά, έκανε το 1-0 για την Έλτσε. Στο 41ο λεπτό ο ρέφερι έδωσε αρχικά πέναλτι στην Κάδιθ αλλά αφού είδε το VAR, το πήρε πίσω.

Μάλιστα στο 45+4’ η Έλτσε έμεινε με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Μπογιέ με 2η κίτρινη κάρτα.

Η Κάδιθ πίεσε στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό ο Περέα σέντραρε από αριστερά και ο Άλβαρο Χιμένεθ έκανε το 1-1 με κεφαλιά. Στο 69ο λεπτό το σουτ του Φιδέλ πέρασε μόλις έξω, όπως κι εκείνο του Περέα στο 77’ ενώ στο 81’ ακυρώθηκε γκολ του Αντεκάνιε.

ΕΛΤΣΕ: Μπαντία, Μπαραγάν, Βερδού, Ντιέγκο Γκονσάλες, Χοσέμα Σάντσεθ, Μπογέ, Λουίσμι Σάντσεθ (57’ Γκούτι), Μαρκόνε (90’ Εμφουλού), Μίγια, Καρίγιο (57’ Φιντέλ), Τετέ Μορέντε

ΚΑΔΙΘ: Λεντέσμα, Καρσελέν, Λόπεθ, Άλεξ (67’ Μποντιζέ), Εσπίνο, Φάλι Χιμένεθ (59’ Πόμπο), Σάλβι (68’ Αντεκάνιε), Γιόνσον, Άλβαρο Χιμένεθ, Χάιρο Ιθκιέρδο (20’ Περέα), Μάλμπασιτς (59’ Αλκαλά)

Γιορτινό πακέτο* διασκέδασης – Κάθε μέρα εκπλήξεις* (21+)