''Έβρεξε'' γκολ στο Βόλφσμπουργκ (VIDEO)

Ακόμα βάζουν γκολ Βόλφσμπουργκ και Βέρντερ Βρέμης σε ένα από τα παιχνίδια της χρονιάς στην «Volkswagen Arena», με τους «λύκους» να παίρνουν τη νίκη με 5-3!

BUNDESLIGA - 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ: 5-3

Γήπεδο: Volkswagen Arena

Ακόμα βάζουν γκολ Βόλφσμπουργκ και Βέρντερ Βρέμης σε ένα από τα παιχνίδια της χρονιάς στην «Volkswagen Arena», με τους «λύκους» να παίρνουν τη νίκη με 5-3! Απίθανη ματσάρα με τις δύο ομάδες να αδυνατούν να αστοχήσουν αφού ότι ευκαιρία είχαν, γινόταν και γκολ. Η Βέρντερ άνοιξε το σκορ από νωρίς αλλά εξίσου νωρίς δέχτηκε την ανατροπή. Από εκείνο το σημείο κι έπειτα οι φιλοξενούμενοι έφερναν το ματς στα ίσα και η Βόλφσμπουργκ ανακτούσε το προβάδισμα στην επόμενη καλή ευκαιρία που δημιουργούσε, μέχρι που στην τελευταία φάση του παιχνιδιού και με όλη τη Βέρντερ να κυνηγάει την ισοφάριση, καθάρισε τη νίκη.

Η Βέρντερ άνοιξε το σκορ με την πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού στο 13' με τον Οζάκο να κλέβει από τον Λακρουά και να γυρίζει για τον Μπιτενκούρτ που από κοντά έκανε το 0-1. Στο 22' η Βόλφσμπουργκ έφερε το ματς στα ίσα με τον Λακρουά να περνά ωραία για τον Μπάκου που γύρισε εξαιρετικά και με απίθανο σουτ εκτός περιοχής έκανε το 1-1. Τρία λεπτά αργότερα οι «λύκοι» πέτυχαν την ολική ανατροπή με τον Μπρέκαλο να κάνει ωραία ενέργεια μέσα στην περιοχή και γύρισμα για τον Μπρουκς που με κεφαλιά έκανε το 2-1. Στο 36' η Βέρντερ έφερε και πάλι το ματς στα ίσα με τον Αουγκούστινσον να εκτελεί ένα κόρνερ και τον Μόχβαλντ με ωραία κεφαλιά να κάνει το 2-2. Ένα λεπτό αργότερα η Βόλφσμπουργκ πήρε και πάλι προβάδισμα με τον Μπρέκαλο να περνά για τον Μεχμέντι που γύρισε και ο Βέχορστ από κοντά έκανε το 3-2.

Στο 47' και την πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου μέρους η Βέρντερ έφερε εκ νέου το ματς στα ίσα με τον Οζάκο να περνά για τον Ράσιτσα που από τα πλάγια γύρισε και είδε τον Μπρουκς να βάζει άσχημα το πόδι του σκοράρωντας ένα απίθανο αυτογκόλ για το 3-3. Με την συμπλήρωση μία ώρας παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι είχαν καλή στιγμή με τον Ράσιτσα να κάνει ωραία ενέργεια και σουτ που πέρασε ελάχιστα έξω. Στο 76' η Βόλφσμπουργκ πήρε και πάλι προβάδισμα με τον Άρνολντ να ανοίγει για τον Ρουσιγιόν που έβγαλε σέντρα και ο Βέχορστ με τρομερή κεφαλιά έκανε το 4-3. Με τη συμπλήρωση 80 λεπτών η Βέρντερ έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Μόχβαλντ για φάουλ στον Φίλιπ. Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων οι «λύκοι» πέτυχαν και πέμπτο τέρμα βγαίνοντας στην αντεπίθεση με τον Ζοάο Βίκτορ να περνά για τον Μπιάλεκ που έκανε το 5-3 σε κενή εστία.

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Καστέελς, Μπάκου, Λακρουά, Μπρουκς, Ρουσιγιόν (81' Οτάβιο), Σλάγκερ, Άρνολντ, Μπρέκαλο (90' Ζοάο Βίκτορ), Μεχμέντι (81' Μπιάλεκ), Στέφεν (65' Φίλιπ), Βέχορστ

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ: Παβλένκα, Γκρος (85' Βολτεμάντε), Τοπράκ, Φριντλ, Γκέμπρε-Σιλασιέ, Έγκεσταϊν, Εμπόμ (32' Μόχβαλντ), Αουγκούστινσον, Μπιτενκούρτ (71' Αγκού), Οζάκο (85' Σέλκε), Ράσιτσα (71' Τσονγκ)

Κέρδισε έως 1.000.000€ σε έναν από τους μεγαλύτερους διαγωνισμούς που έγιναν ποτέ!