Έκανε τα εύκολα... δύσκολα η Ατλέτικο

Απώλεια για την Ατλέτικο Μαδρίτης που ''κόλλησε'' στο 0-0 απέναντι στη Λοκομοτίβ Μόσχας στο «Wanda Metropolitano», γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη απώλεια απέναντι στους «Μοσχοβίτες»

UEFA CHAMPIONS LEAGUE - 1ος ΟΜΙΛΟΣ - 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ: 0-0

Γήπεδο: Estadio Wanda Metropolitano - Madrid

Απώλεια για την Ατλέτικο Μαδρίτης που ''κόλλησε'' στο 0-0 απέναντι στη Λοκομοτίβ Μόσχας στο «Wanda Metropolitano», γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη απώλεια απέναντι στους «Μοσχοβίτες». Οι «ροχιμπλάνλος» του Τσόλο Σιμεόνε ήταν πολύ ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, δημιούργησαν πολλές και καλές ευκαιρίες ωστόσο δεν κατάφεραν ποτέ να νικήσουν την αστοχία τους και τον κίπερ της Λοκομοτίβ, Γκιλιέρμε.

Η Ατλέτικο είχε την πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού στο 3' με τον Γιορέντε να γυρίζει για τον Ζοάο Φέλιξ που από πολύ κοντά βρήκε αέρα, ενώ στη συνέχεια της φάσης σουτ του.Κορέα πέρασε λίγο έξω. Στο 12' νέα καλή στιγμή για τους «ροχιμπλάνκος» με τον Γιορέντε και πάλι να δημιουργεί γυρίζοντας για τον Κορέα που σούταρε με την μπάλα να βρίσκει στον Ρίμπους, ενώ στην αμέσως επόμενη φάση σουτ του Γιορέντε που απέκρουσε ο Γκιλιέρμε. Στο 24' ακόμα μία ευκαιρία για τους Μαδριλένους με τον Γκιλιέρμε να αποκρούει εντυπωσιακά μακρινό σουτ του Καράσχο και τέσσερα λεπτά αργότερα σουτ και του Γιορέντε.

Η Λοκομοτίβ είχε την πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου μέρους στο 47' με κεφαλιά του Μουρίλο, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ρίμπους, που πέρασε λίγο έξω. Στο 54' η Ατλέτικο απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καράσχο που απέκρουσε ο Γκιλιέρμε, όπως και ένα λεπτό αργότερα μακρινό σουτ του Σαούλ. Στο 68' οι «ροχιμπλάνκος» σκόραραν με τον Κόκε αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Όμπλακ, Τρίπιερ, Σάβιτς, Χιμένεθ, Ρενάν Λόντι (60' Ερμόσο), Μάρκος Γιορέντε (60' Λεμάρ), Σαούλ, Κόκε, Καράσχο (80' Καμέλο), Ζοάο Φέλιξ, Κορέα

ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ: Γκιλιέρμε, Ζιβογκλιάντοφ, Τσόρλουκα, Μουρίλο, Ρίμπους, Ιγνατίεφ, Κουλίκοφ, Κριχόβιακ, Καμανό (76' Ριμπίνσκι), Άντον Μίραντσουκ (76' Μαγκέεφ), Ζε Λουίς

Γιορτινό πακέτο* διασκέδασης – Κάθε μέρα εκπλήξεις* (21+)