Η Σασουόλο πέρασε με 2-0 από την έδρα της Βερόνα και βρέθηκε μόνη πρώτη

SERIE A’-8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ-ΣΑΣΟΥΟΛΟ: 0-2

Γήπεδο: Μαρκ Αντόνιο Μπεντεγκόντι

Την τρελή φετινή της πορεία συνέχισε η Σασουόλο, που πέρασε με 2-0 από την έδρα της Ελλάς Βερόνα και σκαρφάλωσε μόνη πρώτη, έχοντας όμως ένα ματς παραπάνω από τη Μίλαν. Αήττητη η Σασουόλο ως τώρα, τέσσερα δοκάρια είχε η Βερόνα!

Στο 5ο μόλις λεπτό, το μακρινό σουτ του Ίλιτς, τράνταξε το δοκάρι του Κονσίλι, ενώ στο 26’ οι γηπεδούχοι είχαν κι άλλο δοκάρι σε προσπάθεια του Ντιμάρκο. Στο 30ο λεπτό, ο Τζακάνι έκανε τη σέντρα, ο Νταβίντοβιτς πήρε την κεφαλιά αλλά ο Κονσίλι του είπε όχι.

η Σασουόλο δεν είχε ευκαιρία ως το 42’ αλλά κάπου εκεί ο Μπογκά με απίθανο σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 0-1.

Το ματς πήγαινε και στην επανάληψη όπως το ήθελε η Σασουόλο και στο 75ο λεπτό, ο Μπεράρντι με φοβερό σουτ από τα όρια της περιοχής, έκανε το 0-2. Στο 79’ η Βερόνα είχε και τρίτο δοκάρι με τον Βελόσο, ενώ στο 85’ ο Σαλσίδο αστόχησε εξ επαφής με κεφαλιά.

Στο 90+4' η Βερόνα είχε και 4ο δοκάρι με τον Ουντότζιε!

ΒΕΡΟΝΑ: Σιλβέστρι, Νταβίντοβιτς, Μανιάνι, Ντιμάρκο, Τσεκερίνι (68’ Ουντότζιε), Μπαράκ, Ίλιτς (67’ Βελόσο), Ταμεζέ, Τζακάνι, Κάλινιτς (38’ Κόλεϊ), Ντι Κάρμινε (78’ Σαλσίδο)

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κονσίλι, Τόλιαν (64’ Αϊχάν), Κίρικετς, Φεράρι, Ροζέριο, Λόπεθ (80’ Ομπιάνγκ), Λοκατέλι, Μπεράρντι, Ντζούριτσιτς (73’ Τραορέ), Μπογκά (79’ Μαρλόν Σάντος), Ραζπαντόρι (73’ Μίλντιρ)