Στο 0-0 κόλλησαν Εϊμπάρ και Χετάφε και βγήκαν και οι δύο χαμένες

LA LIGA-10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΪΜΠΑΡ-ΧΕΤΑΦΕ: 0-0

Γήπεδο: Ιπουρούα

Κακό ματς στο «Ιπουρούα» όπου η Εϊμπάρ έμεινε στο 0-0 με τη Χετάφε και συνέχισαν αμφότερες την κακή χρονιά που διανύουν. Δύο δοκάρι είχε η Εϊμπάρ.

Στο 12ο λεπτό, ο Κίκε βρέθηκε μόνος με τον Σορία, κι έκανε το πλασέ αλλά ο κίπερ της Χετάφε απέκρουσε και στην επαναφορά ο Κίκε έκανε νέο σουτ σε κενό τέρμα, αλλά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Στο 32ο λεπτό ο Ντμίτροβιτς έβγαλε σε κόρνερ μετά από εκτέλεση φάουλ του Αραμπάρι και στο 39’ ο Σέρβος έσωσε μετά από σουτ του Ερνάντεθ ενώ στην κόντρα ήταν η σειρά του Σορία να πει όχι σε σουτ του Κίκε.

Στην επανάληψη το ματς ήταν κάκιστο, με πολλά λάθη και αρκετά φάουλ και η πρώτη μεγάλη φάση ήρθε στο 87’. Η κεφαλιά του Ενρίχ από πλάγια δεξιά, σταμάτησε στο δοκάρι του Σορία και στην επαναφορά ο Ενρίχ έβαλε την προβολή αλλά ο Ντζενέ έσωσε στη γραμμή. Μάλιστα πάνω στη φάση ο Κίκε έσπρωξα τον τερματοφύλακας της Χετάφε και αποβλήθηκε.

Μάλιστα στο 90+4' ο Μάτα από δεξιά πλάσαρε με το αριστερό αλλά ο Ντμίτροβιτς έσωσε με τα πόδια.

ΕΪΜΠΑΡ: Ντμίτροβιτς, Αρμπίγια, Ολιβέιρα, Μπιγάς, Κορέα, Ντιόπ, Λεόν (62’ Πόθο), Εσπόσιτο (90+5' Σέρχιο Άλβαρεθ), Κίκε, Μούτο (77’ Eνρίχ), Χιλ

ΧΕΤΑΦΕ: Σορία, Νιόμ (61’ Άνχελ), Ντζενέ, Σουάρεθ, Τσέμα Ροντρίγκεθ, Κουκουρέγια, Ολιβέρα, Αραμπάρι, Τιμόρ, Μάτα, Ερνάντεθ