Ανίκητη η ΑΕΚ τον Νοέμβριο κόντρα στη Λάρισα (VIDEOS)

Θυμηθείτε τις καλύτερες στιγμές από τις έξι νίκες της Ένωσης

Στο γήπεδο της Ριζούπολης, η ΑΕΚ υποδέχεται τη Λάρισα, για την 9η αγωνιστική της Super League, με στόχο να διατηρήσει την παράδοση που την θέλει να είναι αήττητη, κόντρα στη θεσσαλική ομάδα, τον μήνα Νοέμβριο.

Συγκεκριμένα, τα τελευταία 40 χρόνια, οι δυο ομάδες έχουν τεθεί αντιμέτωπες επτά φορές, τον Νοέμβριο, και η ΑΕΚ είναι ανίκητη.

Το πρώτο μεταξύ τους ματς στον ενδέκατο μήνα του χρόνου πάντως είχε τελειώσει χωρίς νικήτρια, καθώς έμειναν στο 1-1 σε ματς που διεξήχθη στο “Νίκος Γκούμας”. Ο Ντούσαν Μπάγεβιτς είχε ανοίξει το σκορ στο 62ο λεπτό για να απαντήσει τέσσερα λεπτά μετά ο Γιάννης Βαλαώρας.

Από εκείνο το ματς και έπειτα η ΑΕΚ μέτρησε μόνο νίκες τον Νοέμβριο κόντρα στην ομάδα της Λάρισας. Έξι νίκες σε ισάριθμα ματς για την Ένωση με το 5-0 στις 12 Νοεμβρίου του 2006 να αποτελεί τη μεγαλύτερη νίκη της. Το πιο πρόσφατο ραντεβού των δύο ομάδων Νοέμβρη μήνα ήταν πριν 11 χρόνια. Στις 9 Νοεμβρίου του 2009 για την 10η αγωνιστική με την ΑΕΚ να επικρατεί 3-1 στο Ολυμπιακό Στάδιο. Μαϊστόροβιτς, Μπλάνκο και Νέμεθ οι σκόρερ για τους “κιτρινόμαυρους”, ο Ρομέου για τους φιλοξενούμενους.