Το έσωσε στο τέλος για τη Σεβίλλη (VIDEO)

Τη νίκη με 4-2 πέτυχε η Σεβίλλη επί της Θέλτα, πετυχαίνοντας δυο γκολ από το 85’ και μετά

LA LIGA-10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΕΒΙΛΛΗ-ΘΕΛΤΑ: 4-2

Γήπεδο: Σάντσεθ Πιθχουάν

Σημαντικό τρίποντο για τη Σεβίλλη που κέρδισε με 4-2 τη Θέλτα μετά από ένα υπέροχο ματς.

Στο 1ο μόλις λεπτό ο Οκάμπος έκανε το σουτ από δεξιά αλλά ο Μπλάνκο έδιωξε όπως έκανε και στο 5’ σε σουτ του Τόρες. Όμως από το κόρνερ, ο Ντιέγκο Κάρλος πήρε την κεφαλιά, ο Μπλάνκο έδιωξε και ο Κουντέ από κοντά πλάσαρε για το 1-0.

Στο 8’ ο Μπλάνκο απέκρουσε την κεφαλιά του Οκάμπος ενώ στο 10’, ο Βάτσλικ έχασε την μπάλα μετά από σέντρα του Μάγιο από δεξιά, εκείνη βρήκε στο δοκάρι και στρώθηκε στον Άσπας που έκανε το 1-1 με κοντινό πλασέ.

Και μάλιστα στο 36ο λεπτό ο Άσπας έκανε την κούρσα και το σουτ από δεξιά, ο Βάτσλικ απέκρουσε και πάλι λανθασμένα και ο Νολίτο από κοντά έκανε το 1-2 με πλασέ.

Στο 39ο λεπτό ο Νάβας σέντραρε από δεξιά αλλά η κεφαλιά του Εν Νεσιρί πέρασε έξω και στο 45+1’ ο Βάτσλικ έσωσε μετά από σουτ του Νολίτο.

Και στο επόμενο λεπτό, ο Νάβας έβγαλε τη σέντρα από δεξιά και ο Εν Νεσιρί με κεφαλιά έκανε το 2-2.

Στο 62ο λεπτό η κεφαλιά του Κάρλος έφυγε λίγο έξω ενώ στο 65’ ο Βάτσλικ απέκρουσε το σουτ του Άσπας και στο 67’ είπε όχι και σε πλασέ του Μίνα.

Στο 71ο λεπτό το σουτ του Μάγιο πέρασε ελάχιστα έξω και στο 85’ ο Εσκουδέρο έκανε το μακρινό σουτ, η μπάλα βρήκε λίγο και στον Τάπια και κατέληξε στα δίχτυα του Μπλάνκο για το 3-2.

Και στο 88ο λεπτό ο Φερνάντο έκανε την βαθιά μπαλιά, ο Μουνίρ έφυγε πίσω από το κέντρο, έκανε την κούρσα και από κοντά πλάσαρε τον Μπλάνκο για το 4-2.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Βάτσλικ, Ντιέγκο Κάρλος, Νάβας, Ακούνια (33’ Εσκουδέρο), Κουντέ, Φερνάντο, Χορδάν (81’ Ιντρίσι), Ράκιτιτς, Τόρες (68’ Μουνίρ), Οκάμπος (81’ Όσκαρ Ροντρίγκεθ), Εν Νεσιρί (68’ Ντε Γιονγκ)

ΘΕΛΤΑ: Μπλάνκο, Μάγιο, Αϊντού (42’ Αραούχο), Ολάθα, Μουρίγιο, Τάπια (87’ Μιγκέλ Ροντρίγκεθ), Μπράις Μέντεθ, Νολίτο (68’ Γιοκουσλού), Ντένις Σουάρεθ, Άσπας, Μίνα

Γιορτινό πακέτο* διασκέδασης – Κάθε μέρα εκπλήξεις* (21+)