''Έβρεξε'' γκολ στο «Mapei» (VIDEO)

''Έβρεξε'' γκολ στο «Mapei Stadium» με τις Σασουόλο και Τορίνο να έρχονται ισόπαλες 3-3 σε ένα από τα παιχνίδια της χρονιάς

SERIE A - 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΣΟΥΟΛΟ - ΤΟΡΙΝΟ: 3-3

Γήπεδο: Mapei Stadium - Reggio Emilia

''Έβρεξε'' γκολ στο «Mapei Stadium» με τις Σασουόλο και Τορίνο να έρχονται ισόπαλες 3-3 σε ένα από τα παιχνίδια της χρονιάς. Οι δύο ομάδες μπήκαν πολυ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο δεν κατέβασαν ποτέ ρυθμούς και μάλιστα το τελικό σκορ ίσως και να είναι μικρό για τα όσα δημιούργησαν. Απίστευτες εναλλαγές του σκορ με την Τορίνο να παίρνει προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, τη Σασουόλο να φέρνει το ματς στα ίσα, την «γκρανάτα» στη συνέχεια να πετυχαίνει δύο γκολ σε τρία λεπτά και τελικά τους γηπεδούχους να σώζουν το βαθμό πετυχαίνοντας δύο γκολ σε δύο λεπτά!

Η Σασουόλο είχε την πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού στο 5' με κεφαλιά του Φεράρι, μετά από κόρνερ, που πέρασε λίγο έξω, ενώ πέντε λεπτά αργότερα απείλησε και η Τορίνο με τον Λούκιτς να περνά για τον Βέρντι που σε τετ-α-τετ με τον Κονσίλι από πλάγια θέση, είδε τον κίπερ των γηπεδούχων ν' αποκρούει εντυπωσιακά με τα πόδια. Στο 18' νέα καλή στιγμή για τη «γκρανάτα» με την μπάλα να φτάνει στον Μεϊτέ που σούταρε μέσα από την περιοχή αλλά ο Κονσίλι απέκρουσε, όπως και στο 27' ο Σιρίγκου σε σουτ του Μπεράρντι για τους γηπεδούχους. Στο 33' η Τορίνο άνοιξε το σκορ με τον Βοϊβόντα να βγάζει σέντρα και την μπάλα να φτάνει στον Λινέτι που από κοντά έκανε το 0-1. Με τη συμπλήρωση 40 λεπτών οι γηπεδούχοι απείλησαν με σουτ του Κυριακόπουλου που μπλόκαρε ο Σιρίγκου.

Η Τορίνο είχε την πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου μέρους στο 54' με κεφαλιά του Μπελότι που απέκρουσε ο Κονσίλι, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Μπελότι πέρασε για τον Βέρντι αλλά ο Κονσίλι ήταν και πάλι εκεί, όπως και στην επόμενη φάση και πάλι σε σουτ του Μπελότι. Στο 69' η Σασουόλο έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Τζούριτσιτς να βγάζει σέντρα για τον Μπογκά που από πολύ κοντά έστειλε την μπάλα ψηλά, ενώ δύο λεπτά αργότερα έφερε το ματς στα ίσα με τον Μουλντούρ να γυρίζει για τον Τζούριτσιτς που με απίθανο τακουνάκι στον αέρα έκανε το 1-1. Στο 77' η «γκρανάτα» πήρε και πάλι προβάδισμα με τον Μπελότι να νικά τον Κίρικες και να εκτελεί για το 1-2, ενώ δύο λεπτά αργότερα άνοιξε για τον Λούκιτς που με συρτό σουτ έκανε το 1-3. Στο.84' η Σασουόλο μείωσε με τον Κίρικες να κάνει το 2-3 με απίθανο μακρινό σουτ, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Μπεράρντι έβγαλε σέντρα και ο Καπούτο με κεφαλιά έκανε το 3-3!

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κονσίλι, Αϊχάν (62' Μπογκά), Κίρικες, Φεράρι, Κυριακόπουλος (74' Ροτζέιρο), Μαξίμ Λόπες (62' Μουλντούρ), Λοκατέλι, Μπεράρντι, Τζούριτσιτς (90+6' Τραορέ), Ρασπαντόρι (62' Μπουραμπία), Καπούτο

ΤΟΡΙΝΟ: Σιρίγκου, Βοϊβόντα (62' Σινγκό), Μπέμερ, Λιάνκο, Ρικάρντο Ροντρίγκες (90' Ανσάλτνι), Λούκιτς, Ρινκόν (89' Σέρτζ), Λινέτι, Μεϊτέ, Βέρντι (74' Ενκουλού), Μπελότι