Με ανατροπή έκανε... σεφτέ το Κερατσίνι

Το Κερατσίνι αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, επικράτησε 3-1 του Πυθαγόρα για το Πρωτάθληα της Γ' Εθνικής

Την πρώτη του νίκη πέτυχε το Κερατσίνι, το οποίο επικράτησε με 3-1 του Πυθαγόρα Σάμου σε αγώνα για την 2η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Ο Πυθαγόρας πήρε το προβάδισμα με γκολ του Μπρένγκα στο 39' αλλά πέντε λεπτά μετά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Στρίγγα (1-1). Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Λένγκα με σουτ γύρισε το ματς πριν οι δυο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με πέναλτι στο 89' ο Μιχαλάς.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ (Μηνάς Χατζηαντωνίου): Κούμπουλα, Ροκάκης (55' Σπανός), Γκουριώτης, Κανταράς (66' Σπανός ), Καιακούδας, Αγγελάκης, Ροκάκης (56' Καρδάμης), Μέλλης, Μπάτσι (46' Κουρκούτης), Λένγκα, Στρίγγας (79' Νικολέτος), Μιχαλάς.

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΣΑΜΟΥ: Μαρμαράς, Κυριαζής (59' Σαράντου), Κάνδυλας, Τσομπάι (81' Σεχάι), Καρσάς, Μπρέγνκα, Βελάνης (59' Τσερβανάκου), Σαπουνάς (88' Χατζηανδρέου), Αμυρσνώνης, Τζιώτης, Ιωαννίδης.