Στο... παρά πέντε έχασε τη νίκη η ΑΕΚ Κ17 (ΦΩΤΟ)

Αν και προηγήθηκε του ΟΣΦΠ και έχασε ευκαιρίες να καθαρίσει το ματς, δέχθηκε την ισοφάριση στο 85'

Η Κ17 της ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την αντίστοιχη του Ολυμπιακού σε εντός έδρας αγώνα για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2020-21 που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Γήπεδο Αρτέμιδος.

Η ομάδα του Ιβάν Νεντέλκοβιτς προηγήθηκε στο 13ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γιάννη Πιτιλάκου και έχασε και άλλες ευκαιρίες για να πετύχει ένα δεύτερο γκολ και να "καθαρίσει" τη νίκη. Αλλά δεν τα κατάφερε και δέχθηκε την ισοφάριση στο 85ο λεπτό.

ΑΕΚ (Νεντέλκοβιτς): Μαρίνης, Τρέμμας, Αντωνόπουλος, Καραστέργιος, Χαλίλι, Καραγιαννίδης (82' Τσίρης) Κατσαούνος (61' Αγγελόπουλος) Πιτιλάκος (61' Γκολφίνος) Κυρσανίδης, Παπαθανασίου (68' Ντέλλας) Κοντός (82' Φωτόπουλος).

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Σίνα, Κατηφόρης, Μόσχος (71’ Φλώκος), Γιαλεδάκης, Καλογερόπουλος, Χρήστου, Κουτσογούλας (77’ Πετρόπουλος), Σταυρόπουλος, Μοίρας (54’ Ποιμενίδης), Πάνος (54’ Προκοπίου), Αρσενίδης (46’ Πατήρας).