2 ΣΧΟΛΙΑ

Όργια Χολζχάουζερ στη νίκη της Μπέερσοτ με 6-3 σε βάρος της Σιντ Τρούιντεν

Ο Ράφαελ Χολζχάουζερ σημείωσε δυο γκολ και έδωσε και μία ασίστ στην επιβλητική νίκη της ομάδας του.

JUPILER LEAGUE-9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Μπέερσοτ-Σιντ Τρούιντεν 6-3:
(2, 25΄Χολζχάουζερ, 17, 34΄Ταρίκ, 40΄Μπρόγκνο, 57΄Κουλιμπαλί, 44΄Φιλίποφ, 49' Σουζούκι, 74΄Ναζόν)

Σπουδαια βράδυ Σαββάτου για την Μπέερσοτ καθώς η ομάδα από το Βέλγιο συνέτριψε με το ευρύ 6-3 την Σίντ Τρούιντεν για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καταιγιστικά στον αγώνα και μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα άνοιξαν το σκορ με τον Ράφαελ Χολζχάουζερ.
Ο Αυστριακός ο οποίος στο παρελθόν είχε απασχολήσει έντονα την ΑΕΚ σημείωσε άλλο ένα γκολ λίγο αργότερα, καθώς επίσης έδωσε και μια ασίστ σε ένα παιχνίδι που είδη από το πρώτο 45λεπτο το σκορ ήταν 5-1.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έριξαν ρυθμό με αποτέλεσμα το τελικό σκορ του αγώνα να είναι 6-3.
Κάπως έτσι έφτασαν τους 18 πόντους ένα λιγότερο από την πρωτοπόρο Σαρλερουά.

Μέχελεν-Κορτράικ 1-2:
(53΄Βοετ, 71΄Γιονκερ, 74΄Μακαρένκο)

Νίκη με ανατροπή στην έδρα της Μέχελεν για την Κορτραικ.
Οι φιλοξενούμενοι με δυο γκολ στο διάστημα 71-74 κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 2-1 και να διατηρηθούν στην 8η θέση της βαθμολογίας.

Kitrinomauri_thea - 17/10/2020 21:57