Γιαννίκης: Χάναμε την μπάλα πολύ γρήγορα στο δεύτερο ημίχρονο

Στην απραξία της ομάδας του και στην έλλειψη ρυθμού στάθηκε ο προπονητής του ΠΑΣ για την ήττα στον Βόλο

Στις δηλώσεις του στο συνδρομητικό κανάλι μετά το τέλος του αγώνα με τον Βόλο ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα τόνισε ότι κομβικό σημείο για τον ΠΑΣ μετά το 0-1 ήταν οι ευκαιρίες που είχε τις οποίες δεν μπόρεσε να τις αξιοποιήσει.

«Πιστεύω ότι στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλοί, προηγηθήκαμε νωρίς με 0-1 αλλά για εμένα κομβικό σημείο ήταν οι 5-6 αντεπιθέσεις που είχαμε στο πρώτο ημίχρονο. Τις παίξαμε λίγο άτσαλα και δεν βάλαμε ένα δεύτερο γκολ που θα μπορούσαμε να το είχαμε κάνει. Στο δεύτερο μέρος χάναμε την μπάλα πολύ γρήγορα με την πίεση που μας ασκούσε ο αντίπαλος και από δυο στημένα δεχθήκαμε δυο γκολ. Είχαμε την ευκαιρία να προηγηθούμε μετά το 1-1 με την κεφαλιά του Παντελάκη αλλά και να ισοφαρίσουμε μετά το 2-1. Είναι αυτό που λέμε ότι η απραξία σταδιακά σε κάθε ημίχρονο φαίνεται και θα χρειαστεί χρόνος αυτό το κενό που έχουμε από τον Μάρτιο μέχρι τώρα να το αναπληρώσουμε».

Γιορτινό πακέτο* διασκέδασης – Κάθε μέρα εκπλήξεις* (21+)