Μάνατζερ Φαν Ντε Μπέεκ: Απαράδεκτο να μην ξεκινάει βασικός

Με τον Σόλσκιερ τα έβαλε ο εκπρόσωπος του Ολλανδού μέσου

Η απόφαση του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ να ξεκινήσει βασικό τον Μαρσιάλ, στο ματς με την Μπράιτον, και όχι τον Ντόνι Φαν Ντε Μπέεκ, εξόργισε τον εκπρόσωπο του Ολλανδού μέσου, που έκανε λόγο για απαράδεκτη κίνηση, από πλευράς του προπονητή της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Σε δηλώσεις του ο Γούδιο Άλμπερς τόνισε: "Να παίξει ο Ντόνι ως αλλαγή; Απαράδεκτο! Δεν μου άρεσε καθόλου η απόφαση του προπονητή της Γιουνάιτεντ και ήταν τελείως λάθος. Μπορώ να μπω στη θέση του Ντόνι και ούτε εμένα θα μου άρεσε να έμπαινα στα τελευταία τέσσερα λεπτά του αγώνα. Καλύτερα να με άφηνε ο προπονητής μου στον πάγκο.

Η αλήθεια είναι πως μπήκε στο τέλος της αναμέτρησης και έκανε τη διαφορά. Κέρδισε το πέναλτι, το οποίο χάρισε τη νίκη στην ομάδα του σε νεκρό χρόνο. Τα πήγε πάρα πολύ καλά στα λεπτά που αγωνίστηκε.

Κανονικά έπρεπε να είχανε χάσει με 7-1. Η Μπράιτον έχασε πέντε δοκάρια. Δεν πρέπει να συμβαίνει αυτό σε μια ομάδα, όπως η Γιουνάιτεντ. Πρέπει να διορθώσουν πολλά πράγματα, αν θέλουν να έχουν τύχη σε όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχουν".