Οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ 2-2.

JUPILER LEAGUE-7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γκενκ-Οστάνδη:
(8, 52΄Ονουάτσου, 3΄ΜακΓκιχαν, 83΄Γκουεγί)

Σε ενα παιχνιδι με ανατροπές, αποβολή και τέσσερα γκολ Γάνδη και Οστάνδη αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2.
Ο αγώνας ήταν ισορροπημένος με τους γηπεδούχους μάλιστα να τελειώνουν το παιχνίδι με 10 ποδοσφαιριστές.
Η Οστάνδη προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα, αλλά η χαρά της κράτησε για λίγα λεπτά αφού η Γανδη με τον Οννουάτσου ισοφάρισε στο 8, με το 1-1 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη ο ίδιος παίκτης σκόραρε ξανά, αυτή την φορά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι για το 2-1, ενώ λίγο αργότερα ο Τομά αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.
Κάπως έτσι η Οστάνδη η οποία αγωνιζόταν με παίκτη παραπάνω κατάφερε στο 83 με τον Γκουεγί να σκοράρει για να κάνει το 2-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.
Για την ιστορία και οι δύο ομάδες έχουν από 9 πόντους στην βαθμολογία.