Έκανε πλάκα στη Γουλβς η Γουέστ Χαμ (VIDEO)

Μια αγνώριστη Γουέστ Χαμ, κέρδισε εύκολα τη Γουλβς με 4-0 και πήρε τους πρώτους της βαθμούς

PREMIER LEAGUE-3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ-ΓΟΥΛΒΣ: 4-0

Γήπεδο: London Stadium

Η εικόνα της Γουέστ Χαμ στα δύο πρώτα ματς σε τίποτα δεν προϊδέαζε για το τι θα εξελισσόταν στο αποψινό ματς με τη Γουλβς. Τα «σφυριά» είχαν ξεκινήσει με 2 ήττες και μάλιστα παίζοντας κακό ποδόσφαιρο, ωστόσο απόψε μεταμορφώθηκαν και διέλυσαν τη Γουλβς με 4-0.

Χωρίς φάσεις το πρώτο τέταρτο αλλά στο 17’ ο Μπόουεν πάτησε περιοχή από δεξιά και με όμορφο πλασέ έκανε το 1-0. Μάλιστα στο 20’ ο Πατρίσιο είπε όχι σε σουτ του Αντόνιο και στο 25’ απέκρουσε και το σουτ του Σούτσεκ ενώ στο 28’ το σουτ του Νέτο πέρασε λίγο έξω. Στο 30’ η Γουέστ Χαμ έχασε μεγάλη διπλή ευκαιρία με τους Μπόουεν και Αντόνιο και στο 39’ το σουτ του Αντόνιο πέρασε λίγο έξω.

Το ίδιο σκηνικό και στην επανάληψη με τα «σφυριά» να πιέζουν και να κάνουν το 2-0 στο 57’. Το σουτ του Φορνάλς σταμάτησε στο δοκάρι του Πατρίσιο και στην επαναφορά ο Μπόουεν πλάσαρε σε κενό τέρμα. Μάλιστα στο 59’ ο Πατρίσιο έσωσε προ του Αντόνιο και στο 66’ μετά από κόρνερ, ο Σούτσεκ με κεφαλιά έκανε το 3-0. Στο 80ο λεπτό η κεφαλιά του Σίλβα κόπηκε από τον Κρέσγουελ και στο 90+3' ο Μαζουακού σέντραρε από αριστερά και ο Αλέρ με κεφαλιά διαμόρφωσε το 4-0.

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Φαμπιάνσκι, Ογκμπόνα, Φρέντερικς (49’ Τζόνσον), Κρέσγουελ, Μαζουακού, Μπαλμπουενά, Αντόνιο (90’ Νόουμπλ), Σούτσεκ, Ράις, Φορνάλς, Μπόουεν (90’ Αλέρ)

ΓΟΥΛΒΣ: Πατρίσιο, Μπολί, Κόαντι, Σεμέδο (73’ Βιτίνια), Βινιάγρε, Σάις, Μουτίνιο (73’ Χούβερ), Νέβες, Χιμένες, Τραορέ (62’ Σοάρες Σίλβα), Νέτο