«Άσφαιρες» Μπορντό και Νις

Οι τερματοφύλακες των δυο ομάδων κράτησαν το μηδέν και οι δυο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό

Ligue 1- 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μπορντό-Νις 0-0

Μπορντό και Νις προέρχονταν από ήττες, την περασμένη εβδομάδα, με τις δυο ομάδες να τίθενται αντιμέτωπες και να μοιράζονται από ένα βαθμό, 0-0.

Οι πρώτες καλές στιγμές στο ματς προήλθαν από την Μπορντό. Στο 10ο λεπτό, ο γκολκίπερ της Νις, ο Μπενίτες, σταμάτησε τον Ντε Πρεβίλ και ένα λεπτό αργότερα έκανε και νέα απόκρουση, σε κεφαλιά του Καλού. Στο 26' ο τερματοφύλακας της Νις σταμάτησε ξανά τον Ντε Πρεβίλ, από το να σκοράρει, με τους φιλοξενούμενους να έχουν δοκάρι στο 33ο λεπτό, σε προσπάθεια του Μελού.

Η Νις είχε σε εξαιρετική μέρα τον τερματοφύλακα της, αφού στο 54' έβγαλε και το σουτ του Μπάσιτς, με τη Νις να πλησιάζει στο γκολ, στο 66', με τον Ρόνι Λόπες. Στο 72' οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον Ντόλμπεργκ και στις καθυστερήσεις είχαν την ευκαιρία να πάρουν το ματς, αλλά ο Γκιρί δεν βρήκε στόχο.

Γράφεις ιστορία με καθημερινές προσφορές* & ενισχυμένες αποδόσεις (21+) *Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις