Ο Ίμπρα πήρε το όπλο του με το καλημέρα (VIDEO)

Με δεξί η Μίλαν, που κέρδισε με 2-0 την Μπολόνια. Σόου με το καλημέρα και doppietta από τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς

SERIE A’-1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΙΛΑΝ-ΜΠΟΛΟΝΙΑ: 2-0

Γήπεδο: Σαν Σίρο

Πρεμιέρα με το δεξί για τη Μίλαν και με τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς να επισκιάζει τους πάντες για ακόμη μια φορά. Ο Σουηδός σταρ πέτυχε δύο γκολ κόντρα στην Μπολόνια και στα 39 του, οδήγησε τους «ροσονέρι» σε άνετη νίκη με 2-0.

Στο 3ο λεπτό μετά από λάθος του Μπενασέρ, ο Σοριάνο έκανε το σουτ αλλά αστόχησε για λίγο και στο 12’ ο Ιμπραΐμοβιτς ελευθερώθηκε όμορφα στην περιοχή της Μπολόνια κι έκανε το διαγώνιο σουτ αλλά ο Τομιγιάσου καθάρισε τη φάση. Μάλιστα στο επόμενο λεπτό, ο Τσαλχάνογλου έπιασε δυνατό σουτ που έφυγε λίγο έξω και στο 22’ ο Ντοναρούμα μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια το σουτ του Ντομίνγκες.

Στο 26ο λεπτό ο Γκάμπια έχασε απίθανη ευκαιρία εξ επαφής, ενώ στο 28’ ο Σκορούπσκι έδιωξε λανθασμένα μετά από σέντρα του Ίμπρα και ο Μπενασέρ δεν μπόρεσε να σκοράρει σε κενό τέρμα.

Και στο 35ο λεπτό ο Ερναντές σέντραρε από αριστερά και ο Ιμπραΐμοβιτς με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Στο 47ο λεπτό η Μίλαν έφυγε στην κόντρα και ο Σελεμέκερς έβγαλε στον Ιμπραΐμοβιτς που έκανε το σουτ αλλά είδε τον Σκορούπσκι να λέει όχι και στο 50’ ο Μπενασέρ κέρδισε πέναλτι και ο Ίμπρα έκανε το 2-0 από τα 11 μέτρα.

Στο 54’ ο Τομιγιάσου έσωσε μετά από σουτ του Κεσί και στο επόμενο λεπτό ο Ιμπραΐμοβιτς έπιασε φοβερό σουτ με τον Σκορούπσκι να λέει όχι. Στο 64ο λεπτό οι «ροσονέρι» έφυγαν στην κόντρα και ο Ίμπρα απέφυγε και τον Σκορούπσκι αλλά πλάσαρε στο πλαϊνό δίχτυ.

Στο 76ο λεπτό ο Σκορούπσκι έσωσε μετά από σουτ του Ερναντές και στο 84’ το σουτ του Σανσόνε πέρασε μόλις έξω ενώ στο 87’ το όμορφο φάουλ του Σανταντέρ, σταμάτησε στο δοκάρι του Ντοναρούμα. Στο 88ο λεπτό αποβλήθηκε ο Ντάικς με 2η κίτρινη κάρτα και στο 90’ ο Ντοναρούμα έσωσε μετά από σουτ του Τομιγιάσου.

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Κίερ (72’ Ντουάρτε), Καλάμπρια, Ερναντές, Γκάμπια, Κεσί (77’ Τονάλι), Μπενασέρ, Τσαλχάνογλου (71’ Μπραΐμ Ντίαθ), Ρέμπιτς, Καστιγιέχο (46’ Σελεμέκερς), Ιμπραΐμοβιτς

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Σκορούπσκι, Ντε Σιλβέστρι, Ντανίλο, Ντάικς, Τομιγιάσου, Σοριάνο (80’ Σβάνμπεργκ), Παλάσιο (80’ Σανταντέρ), Ντομίνγκες (58’ Σανσόνε), Ορζολίνι (57’ Όλσεν), Μπάροου (83’ Βινιάτο).

Γράφεις ιστορία με καθημερινές προσφορές* & ενισχυμένες αποδόσεις (21+) *Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις