Λύγισε τη Σέφιλντ η Άστον Βίλα (VIDEO)

Τη νίκη με 1-0 πέτυχαν οι «χωριάτες» κόντρα στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ που αγωνίστηκε με δέκα παίκτες για 80 περίπου λεπτά

PREMIER LEAGUE-2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ-ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝ.: 1-0

Γήπεδο: Βίλα Παρκ

Τους πρώτους της βαθμούς μάζεψε η Άστον Βίλα που επικράτησε με 1-0 της Σέφιλντ. Με δέκα παίκτες από το 12ο λεπτό αγωνίστηκαν οι «λεπίδες», που έχασαν και πέναλτι στη συνέχεια.

Στο 4ο λεπτό η κεφαλιά του Μινγκς πέρασε λίγο έξω και στο 12’ η Σέφιλντ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ίγκαν που τράβηξε τον Γουάτκινς την ώρα που έφευγε στην κόντρα.

Στο 19’ ο Ο’Κόνελ έβαλε σωτήρια την κόντρα σε σουτ του Χουριχέιν και στο 23’ ο Ράμσντεϊλ έσωσε μετά από κεφαλιά του Τρεζεγκέ ενώ στο 33’ οι «λεπίδες» κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Μπάσαμ από τον Τάργκετ. Ο Λούντστραμ ανέλαβε την εκτέλεση αλλά ο Μαρτίνες έσωσε και κράτησε το μηδέν.

Στο 57ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι απείλησαν μες τον Μπέργκε αλλά στο 63’ ο Κονσά με κεφαλιά, άνοιξε το σκορ για την Άστον Βίλα.

Στο 77ο λεπτό το διαγώνιο σουτ του Τρεζεγκέ από δεξιά, έφυγε μόλις έξω, όπως και το φοβερό πλασέ του Γουάτκινς στο 78’ και στο 81’ και ο Γκρίλις αστόχησε από κοντά με όμορφο σουτ.

ΒΙΛΑ: Μαρτίνες, Μινγκς, Τάργκετ, Κονσά, Χουριχέιν (62’ Ντέιβις), Γκρίλις, Τρεζεγκέ, ΜακΓκίν, Κας, Ντόουγκλας Λουίζ, Γουάτκινς

ΣΕΦΙΛΝΤ: Ράμσντεϊλ, Μπάσαμ (69’ ΜακΜπέρνι), Στίβενς, Μπάλντοκ, Ίγκαν, Ο’Κόνελ, Φλεκ (63’ Όσμπορν), Λούντστραμ, Μπουρκ, Μπέργκε, ΜακΓκόλντρικ (31’ Αμπαντού)

Γράφεις ιστορία με καθημερινές προσφορές* & ενισχυμένες αποδόσεις (21+) *Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις