Ισόπαλες χωρίς σκορ αναδείχθηκαν οι δύο ομάδες σε ένα ματς με λίγες φάσεις

BUNDESLIGA-1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ-ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: 0-0

Γήπεδο: Volkswagen Arena

Στο 0-0 κόλλησε η Βόλφσμπουργκ μέσα στην έδρα της με τη Λεβερκούζεν, με τους «λύκους» να είναι καλύτεροι στο πρώτο μέρος αλλά να μην μπορούν να σκοράρουν.

Στο 11ο λεπτό ο Μπελαράμπι σέντραρε από δεξιά και ο Λακρουά πρόλαβε κι απομάκρυνε ενώ στο 25’ ο Βιρτς βρέθηκε σε ιδανικό σημείο αλλά καθυστέρησε πολύ και ο Λακρουά τον έκοψε.

Στο 30ο λεπτό ο Μπρέκαλο έκανε το σουτ από ιδανικό σημείο αλλά αστόχησε και στο 34’ ο Μεχμέντι έκανε το γύρισμα από δεξιά αλλά η κεφαλιά του Μπρουκς ήταν άστοχη. Μάλιστα στο 43ο λεπτό οι «λύκοι» έχασαν ακόμη μια μεγάλη ευκαιρία, με τον Χραντέτσκι να λέει όχι σε σουτ του Βέγκχορστ από το ύψος του πέναλτι.

Στο 52ο λεπτό μετά από κόρνερ ο Ταπσόμπα πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε για λίγο και στο 56’ ακυρώθηκε γκολ του Βίκτορ για οφσάιντ. Στο 64ο λεπτό το σουτ του Ντιαμπί από το πέναλτι, πέρασε λίγο έξω και στο 74’ ο Βίκτορ έφυγε μόνος με τον Χραντέτσκι αλλά ο Φινλανδός τον πρόλαβε.

Στο 82’ η κεφαλιά του Σικ πέρασε λίγο έξω,

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Κάστελς, Ρουσιγιόν (69’ Κλάους), Μπρουκς, Λακρουά, Μεχμέντι (69’ Οτάβιο), Άρνολντ, Στέφεν, Σλάγκερ, Μπρέκαλο, ΖοάοΒίκτορ (78’ Γκέρχαρντ), Βέγκχορστ

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Χραντέτσκι, Σ.Μπέντερ, Λ.Μπέντερ, Σινκχράφεν (76’ Βέντελ), Ταπσόμπα, Αρανγίς, Ντεμιρμπάι (63’ Αμίρι), Βιρτς (85’ Μπαουμγκάρτινγκερ), Αλάριο (63’ Σικ), Μπελαράμπι (85’ Πογιάνπαλο), Ντιαμπί