7 ΣΧΟΛΙΑ

Πρόεδρος Σπαρτάκ Μόσχας: Φεύγουμε από το πρωτάθλημα, είναι κωμωδία (VIDEO)

Έξαλλος ο Φεντούν με τις διαιτητικές αποφάσεις στο ματς της ομάδας του

Στην πρώτη αγωνιστική του ρωσικού πρωταθλήματος, η Σπαρτάκ Μόσχας προηγήθηκε 2-0 της Σότσι, αλλά ισοφαρίστηκε, 2-2 το τελικό σκορ, με δύο εκτελέσεις πέναλτι.

Η απόφαση του διαιτητή να δώσει δυο πέναλτι στους αντιπάλους, το δεύτερο στο 90ο λεπτό, εξόργισε τον πρόεδρο της Σπαρτάκ, ο οποίος έκανε λόγο για κωμωδία και προανήγγειλε την αποχώρηση της ομάδας του από το πρωτάθλημα.

Συγκεκριμένα, μιλώντας στη ρωσική εφημερίδα Sport Express, ο Λεονίντ Φεντούν τόνισε: "Αύριο θα ανακοινώσω την απόσυρσή μας από το πρωτάθλημα. Ναι! Μπορείτε να το γράψεμε. Δεν θέλω να συμμετέχω άλλο σε αυτή την κωμωδία, είναι στημένο. Ούτε να ξοδεύω άλλα λεφτά σε αυτό. Η Σπαρτάκ δεν είναι χρήσιμη".

Δείτε τα δυο πέναλτι που δόθηκαν σε βάρος της Σπαρτάκ Μόσχας

skotadi - 10/8/2020 21:03

Εαν ήσουν εδώ με γαυρο το 2-2 θα είχε γίνει από το 47' και θα έπαιζες και με 9 για το υπόλοιπο όχι ημίχρονο αλλα όσο χρειάζεται για να .πει και τρίτο

Voltaire21 - 10/8/2020 13:00

Φυγετε εσεις και απο την ευρωπη ολοκληρη δεν μας πολυ πειραζει,απλα φερτε μας τον πονσε

ottoman21r - 10/8/2020 12:45

Εμείς τότε, από το 1996 και μετά, θα έπρεπε να είχαμε μετοικήσει στον Άρη...

steleas2244 - 10/8/2020 11:53

παλι καλα να λενε.στην ελλαδα θα ηταν κ κοκκινες!τυχεροι ρωσσοι.δεν εχετε δει γαυρους βορα νοτου!

forza_aekara - 10/8/2020 10:07

Εχουμε ζησει την 20 ετια γαυρου...Τι να μας πουν αυτα τα πεναλτακια....

barbfak21 - 10/8/2020 08:52