Ξύπνησε στην επανάληψη και καθάρισε η Ίντερ (VIDEO)

Η Ίντερ βρέθηκε να χάνει από την Τορίνο, την οποία κέρδισε με 3-1 και ουσιαστικά κλειδώνει τη συμμετοχή της στην τετράδα

SERIE A’-32η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΙΝΤΕΡ-ΤΟΡΙΝΟ: 3-1

Γήπεδο: Σαν Σίρο

Τι κι αν βρέθηκε να χάνει από την Τορίνο, η Ίντερ κέρδισε με 3-1, με ξέσπασμα στο 2ο μέρος. Καθαρίζουν το σεντόνι οι «νερατζούρι», μπλεξίματα για την Τορίνο που βρίσκεται στο +5 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Το ματς δεν είχε φάσεις στο πρώτο τέταρτο αλλά στο 17’ μετά από κόρνερ, ο Χαντάνοβιτς έχασε την μπάλα και ο Μπελότι από κοντά έκανε το 1-0 με προβολή.

Μάλιστα στο 38ο λεπτό, ο Χαντάνοβιτς έκανε νέα τραγική έξοδο μετά από γέμισμα του Άινα, ο Ντε Σιλβέστρι πήρε την κεφαλιά αλλά ο Μπαζτόνι έσωσε και στο 40’ ο Χαντάνοβιτς πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Ανσάλντι.

Οι «νερατζούρι» μπήκα αφηνιασμένοι στην επανάληψη και στο 48ο λεπτό μετά από γέμισα ο Λαουτάρο από αριστερά, γύρισε με κεφαλιά στον Γιανγκ που ε σουτ έκανε το 1-1 και στο 51’ ήταν ησειρά του Σάντσες από το ίδιο σημείο να κάνει το γύρισμα με το κεφάλι και ο Γοδίν έγραψε το 2-1 με νέα κεφαλιά.

Στο 54ο λεπτό ο Βέρντι πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε μόλις έξω και στο 61’ ο Λαουτάρο έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στον Ίτσο και κατέληξε στα δίχτυα της Τορίνο για το 3-1.

Στο 64ο λεπτό ο Χαντάνοβιτς έσωσε μετά από κεφαλιά του Μπελότι και στην κόντρα ο Σιρίγκου πρόλαβε τον Σάντσες όπως έκανε και στο 74’. Μάλιστα στο επόμενο λεπτό ο Ιταλός κίπερ παραλίγο να κάνει λάθος αλλά στο τέλος νίκησες τον Λαουτάρο.

Στο 86ο λεπτό ο Σιρίγκου πραγματοποίησε μυθική διπλή επέμβαση μετά από λάθος γύρισμα του Ίτσο και στη συνέχεια σε προβολή του Γκαλιαρντίνι.

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Γοδίν (76’ Σκρίνιαρ), Ντε Φράι, Ντ’Αμπρόζιο (71’ Μπιράγκι), Μπαζτόνι, Μπρόζοβιτς, Γκαλιαρντίνι, Γιανγκ (72’ Καντρέβα), Βαλέρο, Σάντσες, Λαουτάρο Μαρτίνες (84’ Έρικσεν)

ΤΟΡΙΝΟ: Σιρίγκου, Ίτσο, Ενκουλού, Μπρέμερ, Ντε Σιλβέστρι (66’ Σινγκό), Ρινκόν, Μεϊτέ (64’ Λούκιτς), Άινα, Βέρντι (76’ Μίλικο), Μπελότι, Ανσάλντι (64’ Μπερενγκέρ)