Νίκη-εξάποντο για τη Γουότφορντ (VIDEO)

Οι «χόρνετς» επικράτησαν με 2-1 της Νόριτς, έκαναν άλμα παραμονής και καταδίκασαν τα «καναρίνια»

PREMIER LEAGUE-34η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ-ΝΟΡΙΤΣ: 2-1

Γήπεδο:  Vicarage Road

Επιτέλους νίκη για τη Γουότφορντ, που κέρδισε με 2-1 την ουραγό, Νόριτς κι έκανε άλμα παραμονής. Δεν μπορούν να ελπίζουν τα «καναρίνια». Γκολάρα ο Γουέλμπεκ.

Στο 3ο λεπτό ο Φόστερ είπε όχι σε σουτ του Μπουενδιά αλλά στο επόμενο λεπτό ο Ισπανός με φοβερό πλασέ από δεξιά έκανες το 0-1. Ωστόσο στο 10’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Καπού, ο Ντόουσον με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 22ο λεπτό το σουτ του Λιούις κόντραρε και πέρασε μόλις έξω ενώ στο 33’ ο Κρουλ έσωσε μετά από προβολή του Γουέλμπεκ και στο 36’ ο Πούκι αστόχησε από κοντά.

Στο 42’ ο Κρουλ κατέβασε ρολά μετά από πλασέ του Φεμένια και στο επόμενο λεπτό ο Γουέλμπεκ έχασε μεγάλη ευκαιρία με κεφαλιά.

Στο 47ο λεπτό η προσπάθεια του Πούκι δε βρήκε στόχο για λίγο και στο 56’ οι «χόρνετς» έβγαλαν ιδανική κόντρα, ο Σαρ έκανε το γύρισμα από δεξιά, η μπάλα κόντραρε και πήρε ύψος και ο Γουέλμπεκ με απίθανο ψαλιδάκι έγραψε το 2-1.

Στο 66ο λεπτό ο Κρουλ έσωσε μετά από σουτ του Κλέβερλι και στο 78’ το φάουλ του Μπουενδιά πέρασε λίγο έξω ενώ στο 85’ μετά από σέντρα του Λιούις, ο Ντρμιτς βρήκε την μπάλα αι αυτή στρώθηκε τον Ιντά που αστόχησε εξ επαφής.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ: Φόστερ, Φεμένια, Ντόουσον, Καμπασελέ, Μαζίνα, Καπού (87’ Τσαλμπά), Ντουκουρέ, Χιουζ (59’ Κλέβερλι), Ντίνεϊ, Γουέλμπεκ, Σαρ

ΝΟΡΙΤΣ: Κρουλ, Κλόζε, Άαρονς, Γκόντφρεϊ, Λιούις, Βράντσιτς, Τετέι (55’ ΜακΛίν), Στίπερμαν (75’ Ιντά), Ερνάντες (83’ Μαρτίν), Μπουενδιά, Πούκι (83’ Ντρμιτς)