Έσωσε τη Λεβάντε ο Αϊτόρ (VIDEO)

Κακό ματς ανάμεσα σε Βαγιαδολίδ και Λεβάντε που κόλλησαν στο 0-0. Έπιασε πέναλτι ο Αϊτόρ στο 90+7'

LA LIGA-33η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΡΕΑΛ ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ-ΛΕΒΑΝΤΕ: 0-0

Γήπεδο: Χοσέ Θορίγια

Ισόπαλες χωρίς σκορ αναδείχθηκαν Βαγιαδολίδ και Λεβάντε σε ένα κακό ματς και μοιράστηκαν από ένα βαθμό.

Στο 7ο λεπτό ο Μασίπ πρόλαβε σωτήρια τον Μαρτί αλλά αυτή ήταν και η μοναδική αξιόλογη φάση στο πρώτο μέρος.

Στο 58 λεπτό, ο Αϊτόρ έσωσε μετά από σουτ του Βάλδο, ενώ στο 74’ ο Μασίπ έσωσε μετά από σουτ του Μαρτί και στο 87’ ο Γκουαρντιόλα αστόχησε από κοντά.

Στο 90+5’ η Βαγιαδολίδ κέρδισε πέναλτι και είχε τη μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη, αλλά ο Αϊτόρ έπιασε την εκτέλεση του Ουνάλ.

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ: Μασίπ,, Ολίβας, Αντονίτο, Νάτσο Μαρτίνεθ, Σαλισού, Μίτσελ (83’ Σαν Εμετέριο), Ερβιάς (74’ Τόνι Βίγια), Πλάνο, Αλκαράθ, Βάλδο Ρούμπιο (63’ Γκουαρντιόλα), Ουνάλ.

ΛΕΒΑΝΤΕ: Αϊτόρ Φερνάντεθ, Πόστιγο, Κόκε (69’ Μιραμόν), Τόνιο (69’ Κλερκ), Ροσίνα (63’ Ερνάνι), Βέθο, Καμπάνια, Βούκσεβιτς, Μαρτί (79’ Μοράλες), Μπάρντι, Μαγιοράλ (79’ Λεόν).