4 ΣΧΟΛΙΑ

Κυνικός Ολυμπιακός τιμώρησε την άστοχη Μπασάκ (VIDEO)

Έχοντας τον Σα σε μεγάλο βράδυ και παρά τις ελάχιστες φάσεις που δημιούργησε, ο Ολυμπιακός κέρδισε την Μπασάκ με 2-0 και προκρίθηκε με συνολικό σκορ, 3-0

CHAMPIONS LEAGUE-3ος ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΜΠΑΣΑΚΣΕΧΙΡ: 2-0 (1-0)

Γήπεδο: Γ.Καραϊσκάκης

Στα play offs του Champions League ο Ολυμπιακός, που κέρδισε με 2-0 την Μπασακσεχίρ στο «Καραϊσκάκης» ενώ είχε νικήσει και στην Τουρκία με 1-0.

Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στο 4ο λεπτό, μετά από λάθος του Γκιουνόκ, η μπάλα έφτασε στον Γκιλιέρμε, που με φοβερό σουτ τράνταξε το δοκάρι των Τούρκων.

Στο 8’ η Μπασάκ απείλησε με το όμορφο σουτ του Ρομπίνιο, που έφυγε ελάχιστα έξω ενώ στο 10’ ο Βίστσα έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, αλλά νικήθηκε από τον Σα και στη συνέχεια με τον Πορτογάλο να είναι ουσιαστικά εξουδετερωμένος, ο Κριβελί αστόχησε με κεφαλιά.

H Μπασάκ συνέχισε να πιέζει και στο 16’ ο Σα αναγκάστηκε σε νέα δύσκολη επέμβαση μετά από τακουνάκι του Κριβελί, ενώ στο 35’ ο Βίστσα, έστρωσε στον Ρομπίνιο, ο οποίος από εξαιρετική θέση δεν κατάφερε να νικήσει τον Σα.

Στο 50ο λεπτό μετά από γύρισμα από τ' αριστερά, ο Γκερέρο άφησε στον Ποντένσε και αυτός στον Βαλμπουενά, που με φαλτσαριστό σουτ έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων της Μπασακσεχίρ, ενώ στο 55’ μετά από επέμβαση του Γκιουνόκ σε κεφαλιά του Γκερέρο, ο Σεμέδο με προβολή έκανε το 1-0.

Στο 63’ και πάλι ο Σα έσωσε τον Ολυμπιακό μετά από σουτ του Βίστσα, όπως έκανε και στο 66’ σε νέο σουτ από τον Καϊσαρά, ενώ στο 74’ το σουτ του Μπα πέρασε λίγο έξω.

Και στο 77ο λεπτό ο Βιέιρα έκανε πέναλτι στον Ραντζέλοβιτς και ο Βαλμπουενά έκανε το 2-0 από την άσπρη βούλα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σα, Σεμέδο, Τσιμίκας, Μεριά, Ομάρ, Μπουχαλάκης, Γκιλιέρμε (84' Κούτρης), Πoντένσε (68’ Ραντζέλοβιτς), Βαλμπουενά (81’ Καμαρά), Μασούρας, Γκερέρο

ΜΠΑΣΑΚΣΕΧΙΡ: Γκιουνόκ, Κλισί, Αταμά (59’ Ντεμπά Μπα), Ελία, Βίστσα, Κριβελί (75’ Γκούλμπραντσεν), Ροντρίγκες, Βιέιρα, Αζουμπούικε, Καϊσαρά, Ρομπίνιο (46’ Αρντά Τουράν)

Sik21 - 14/8/2019 11:43

Γαύροι και γαύροι του βορρά νομίζουν ότι έχουν σηκώσει την κούπα του πρωταθλήματος από τώρα.

Καλό να πετάνε στα σύννεφα.!!¡!!

Psychosocial - 14/8/2019 01:11

Σα, Σεμεδο και στημένες φάσεις. Αυτά τα τρία έχουν δώσει στον ολυμπιακο δυο προκρίσεις χωρίς να παίξει καλο ποδόσφαιρο ούτε να είναι καλύτερος από τους αντιπάλους του. Παραμένει δύσκολος στο γκολ, μόνο με στημένα βάζει γκολ.

AEKARAG21_kostis - 14/8/2019 00:06

ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΣΌ ΜΗΔΕΝ ΟΠΩΣ ΜΕ ΖΑΡΝΤΙΜ ΕΚΕΊΝΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΦΑΓΑΝ ΛΑΧΑΝΟ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ....ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΡΔΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ,ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΤΑ ΠΡΗΖΟΥΝ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΡΑΣ......ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ....

YellowKing21 - 13/8/2019 23:51

Κοιμήθηκε ο Θεός για ακόμα μια φορά με τον Σα και οι γαυροι πίστεψαν ότι έχουν ομάδα...