Προβάδισμα για ΑΕΚ, μεγάλο διπλό για Απόλλωνα (VIDEO)

Η ΑΕΚ κέρδισε με 1-0 την Πετροκούμπ χάρις σε όμορφη εκτέλεση φάουλ του Χέφελ, ενώ ο Απόλλωνας Λεμ. πέρασε με 2-0 από την έδρα της Ζαλγκίρις. ΕΔΩ όλα τα σημερινά ματς του Europa League

EUROPA LEAGUE-1ος ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ

Ζαλγκίρις Κάουνας-Απόλλωνας Λεμ.: 0-2

Γήπεδο: Stadium of Marijampole

Άλμα πρόκρισης έκανε ο Απόλλωνας Λεμεσού που πέρασε με 2-0 από την έδρα της Ζαλγκίρις.

Μόλις στο 2ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάρκοβιτς, ο Σαρδινέρο έπιασε το σουτ με την μπάλα να περνά λίγο πιο δεξιά από το κάθετο δοκάρι της εστίας του Μικεγιόνις και  στο 14’ ο Πίττας με δυνατό διαγώνιο σουτ, έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι των Λιθουανών για το 0-1. το 21’ ο Μπεσάτ με προβολή έσωσε μετά από σουτ του Φιγεϊράδο και στο 69’ μετά από γύρισμα του Ζελάγια, ο Γκαπκέ πλάσαρε σην κίνηση αλλά αστόχησε.

Και στο 90ο λεπτό ο Ζελάγια με πέναλτι έκανε το 0-2.

Ζαλγκίρις: Μικιελιόνις, Νταπκούς, Φιγεϊράδο, Σίλβα (59’ Κλονιούνας), Μπούσμαν, Ρομανόβσκι, Σιλκάιτις, Σίρβις (78’ Οτέλε), Σεσπλάουκις (65’ Πιλιμπάιτις), Σαντάουσκας, Γκαλκεβίτσιους

Απόλλωνας: Μολ, Σελίμοβιτς (46’ Σαλάι), Σακέτι, Μπεσάτ, Πίττας, Μάρκοβιτς, Ζελάγια, Πέδρο, Παπουλής (65’ Γκαπκέ), Γιούστε, Σαρδινέρο (79’ Αγίρε).

ΑΕΚ-Πετροκούμπ: 1-0

Γήπεδο: AEK Arena

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση της στην επόμενη φάση έκανε η ΑΕΚ, που επικράτησε με 1-0 στην έδρα της κόντρα στην Πετροκούμπ.

Στο 3ο μόλις λεπτό η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ με όμορφη εκτέλεση φάουλ του Χέφελ ενώ στο 22’ ο Χέφελ έκανε την μπαλιά στην περιοχή, ο Μοϊσόβ έπιασε την κεφαλιά ωστόσο η μπάλα πέρασε μόλις δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Αβραμ. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Τάρας έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή ωστόσο ο Τόνιο ήταν στην σωστή θέση και μάζεψε την μπάλα.

Στο 45+1’ ο Τάρας έκανε το δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή ωστόσο η μπάλα πέρασε μόλις έξω. και στο 45+3’ η ΑΕΚ είχε δοκάρι μετά από λάθος γύρισμα του Τάρας.

Στο 47’  ο Μοϊσόβ έπιασε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή ωστόσο ο Αβράμ απομάκρυνε με υπερένταση, ενώ στο 69’ ο Ντζουμ έκανε το δυνατό σουτ ωστόσο ο Τόνιο απομάκρυνε σε κόρνερ. Στο 83’ ο Γιάννου έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή ωστόσο ο Αβραμ απομάκρυνε σε κόρνερ.

ΑΕΚ: Τόνιο, Τρούγιολς, Μόισοβ (84’ Κάσες), Τριτσκόβσκι, Γκονζάλες, Χέφελ (68’ Ακοράν), Ιωάννου (46’ Τετέ), Σάστρε, Φλοριάν, Ραούλ, Γιάννου

Πετροκούμπ: Αβράμ, Ντζομό, Μούντρατς, Τάρας (62’ Σλίβκα), Ντεντόβ (10’ Γκουλκεάκ), Μπέιαν (70’ Τουρτσάν), Κοζοκάρι, Ντουανλά, Ντζου, Ζαρντάν, Ποτίρνιτσε

Πιούνικ-Σκούπι: 3-3

(Βαρντανιάν 4’ πεν., Ζεστόκοβ 80’, Μανουτσαριάν 85’-Βαρντανιάν 4’ πεν.-Μπαϊράμι 26’, 60’, Ιλιέσκι 43’)

Ματσάρα ανάμεσα σε Πιούνικ και Σκούπι, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 3-3.

Η Πιούνικ άνοιξε το σκορ στο 4ο μόλις λεπτό με το πέναλτι του Βαρντανιάν αλλά στο 26΄ο Μπαϊράμι ισοφάρισε σε 1-1 και στο 43’ ο Ιλιέσκι έφερε τούμπα το ματς για τη Σκούπι. Μάλιστα ο Μπαϊράμι με ακόμη ένα γκολ έκανε τ 1-3 στο 60’ και στο 80’ η Πιούνικ μείωσε σε 2-3 με τον Ζεστόκοβ. Και στο 85ο λεπτό ο Μανουτσαριάν διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Ορντάμπασι-Τορπέντο Κουταΐσι: 1-0

(Γερλάνοβ 67’)

Μικρό προβάρισμα πρόκρισης απέκτησε η Ορντάμπασι που κέρδισε με 1-0 την Τορπέντο Κουταΐσι. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Γερλάνοβ στο 67ο λεπτό.

Βέντσπιλς-Τέουτα: 3-0

(Σέρχιτσουκ 5’, Ουλιμπάσεβς 77’, Τοσίν 88’)

Άλμα πρόκρισης για τη Βέντσπιλς που κέρδισε με 3-0 την Τέουτα.

Στο 5ο μόλις λεπτό η Βέντσπιλς άνοιξε το σκορ με τον Σέρχιτσουκ, ενώ στο 77’ ο Ουλιμπάσεβς έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 88ο λεπτό ο Τοσίν.

Αλασκέρτ-Μακεντόνια: 3-1

(Τανκόβ 16’, Σέκουλιτς 66’, Νέτο 82’ αυτ.-Γιασαρόσκι 52’)

Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης για την Αλασκέρτ που κέρδισε με 3-1 την Μακεντόνια.

Η Αλασκέρτ άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό με τον Τανκόβ ενώ στο 52’ ο Γιασαρόσκι έκανε το 1-1. Το 2-1 για την Αλασκέρτ έκανε ο Σέκουλιτς με γκολ στο 66ο λεπτό και στο 82’ ήρθε τπο 3-1 με αυτογκόλ του Νέτο.

Λάτσι-Χαποέλ Μπερ Σεβά: 1-1

(Νουαμπουέζε 3’-Λεβί 78’)

Όρθια στην έδρα της Λάτσι έμεινε η Μπερ Σεβά που απέσπασε ισοπαλία 1-1.

Οι Αλβανοί προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό με τον Νουαμπουέζε αλλά στο 78’ ο Λεβί διαμόρφωσε το 1-1.

Τρανς Νάρβα-Μπουντούτσνοστ: 0-2

(Ιβάνοβιτς 12’, Μίγιτς 88’)

Μεγάλο διπλό με 2-0 πέτυχε η Μπουντούτσνοστ στην έδρα της Τρανς Νάρβα.

Ο Ιβάνοβιτς άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό και ο Μίγιτς έκανε το 0-2 στο 88’.

Φλόρα Ταλίν-Ραντνίτσκι: 2-0

(Λέπικ 75’, Βασίλιεβ 89’)

Η Φλόρα κέρδισε με 2-0 την Ραντνίτσκι στο Ταλίν κι έκανε βήμα πρόκρισης.

Ο Λέπικ άνοιξε το σκορ στο 75ο λεπτό και στο 89’ ο Βασίλιεβ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Κουόπιο-Βιτέμπσκ: 2-0

(Μουρίγιο 61’, Ράνχελ 74’)

Νίκη με καθαρό σκορ, 2-0 πέτυχε η Κουόπιο κόντρα στην Βίτεμπσκ κι απέκτησε σαφέστατο προβάδισμα.

Η Κουόπιο άνοιξε το σκορ στο 61ο λεπτό με τον Μουρίγιο και στο 74’ ο Ράνχελ έκανε το 2-0.

Σαμπαΐλ-Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα: 2-3

(Ραμαζάνοβ 33’, 82’-Ματέιου 13’, Μπάνκου 51’, Ρομάν 67’)

Απόδραση για την Κραϊόβα με 3-2 από την έδρα της Σαμπαΐλ.

Η Κραϊόβα άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Ματέιου ενώ στο 33’ ο Ραμαζάνοβ έκανε το 1-1. Οι Ρουμάνοι πήραν ξανά προβάδισμα στο σκορ στο 51ο λεπτό με τον Μπάνκου, ενώ στο 67’ ο Ρομάν έκανε το 1-3. Και στο 82ο λεπτό ο Ραμαζάνοβ διαμόρφωσε το 2-3.

Μπάλζαν-Ντομζάλε: 3-4

(Κορέα 34’, Λιουμπομιρατς 38’, Εφιόνγκ 56’-Ίμπρισιτς 5’ πεν., Βουκ 49’, Σίκοσεκ 61’, Ποντλογκάρ 76’)

Απίθανο ματς ανάμεσα σε Μπάλζαν και Ντομζάλε με τη δεύτερη να νικά με 4-3.

Η Ντομζάλε άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με το πέναλτι του Ίμπρισιτς αλλά ο Κορέα ισοφάρισε στο 34’ και στο 38’ ο Λιουμπόμιρατς έκανε το 2-1. Η Ντομζάλε ισοφάρισε στο 49ο λεπτό με τον Βουκ αλλά στο 56’ ο Εφιόνγκ έγραψε το 3-2 και  στο 61’ ο Σίκοσεκ έκανε το 3-3. Και μάλιστα στο 76ο λεπτό ο Ποντλογκάρ διαμόρφωσε το 3-4.

Ρουζόμπεροκ-Λέφσκι: 0-2

(Μαριάνι 36’, Παουλίνιο 51’)

Σοβαρό προβάδισμα πρόκρισης για τη Λέφσκι που πέρασε με 2-0 από την έδρα της Ρουζόμπεροκ.

Η Λέφσκι άνοιξε το σκορ με τον Μαριάνι στο 36’ και στο 51’ ο Παουλίνιο έκανε το 0-2.

Ριτεριάι-Κλάκσβικ: 1-1

(Μπορόβσκι 46’-Αντρέασεν 56’)

Στο 1-1 κόλλησαν Ριτεράι και Κλάκσβικ και άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς.

Η Ριτεριάι άνοιξε το σκορ με τον Μπορόβσκι στο 46’ αλλά δέκα λεπτά μετά ο Αντρέασεν έκανε το 1-1.

Ακαδημία Πάντεβ-Ζρινίσκι: 0-3

(Χάτζιτς 12’, Μάντιτς 28’, Γκοβεντάριτσα 55’)

Καθάρισε από απόψε η Σρινίσκι που πέρασε με 3-0 από την έδρα της Ακαδημίας Πάντεβ.

Η Ζρινίσκι άνοιξε το σκορ με τον Χάτζιτς στο 12’ και  στο 28ο λεπτό ο Μάντιτς διπλασίασε τα γκολ των Βόσνιων. Το 0-3 διαμόρφωσε στο 55ο λεπτό ο Γκοβεντάριτσα.

Ντέμπρετσεν-Κουκέσι: 3-0

(Γκάρμπα 54’, Βάργκα 77’, 83’)

Προβάδισμα πρόκρισης για την Ντέμπρετσεν που επικρότησε της Κουκέσι με 3-0.

Ο Γκάρμπα άνοιξε το σκορ στο 54’ και ο Βάργκα έκανε το 2-0 στο 77’. Ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε και το 3-0 στο 83ο λεπτό.

Σπεράντα-Νέφτσι Μπακού: 0-3

(Μαχμούντοβ 16’ πεν., Γιοσέφ 35’, Χατσίγεβ 76’)

Εύκολο διπλό με 3-0 πήρε η Νέφτσι Μπακού στην έδρα της Σπεράντα.

Η Νέτσι προηγήθηκε με το πέναλτι του Μαχμούντοβ στο 16’, ενώ στο 35’ ο Γιοσέφ έκανε το 0-2. Και στο 76’ ο Χατσίγερβ έκανε το 0-3.

Ντιναμό Τιφλ.-Ενγκορντάνι: 6-0

(Νινούα 6’, Κουκιανίντζε 21’, 71’, Καβταράντζε 61’, Κουτάλια 69’, Ζάρια 81’)

Από σήμερα στον 2ο γύρο η Ντιναμό Τιφλίδας που διέλυσε με 6-0 την Ενγκορντάνι.

Στο 6ο μόλις λεπτό ο Νινούα άνοιξε το σκορ για την Ντιναμό Τιφλίδας ενώ στο 21’ ο Κουκιανίντζε έκανε το 2-0. Στο 61ο λεπτό ο Καβταράντζε διαμόρφωσε το 3-0. Ο Κουτάλια έκανε το 4-0 στο 69’ και δύο λεπτά μετά ο Κουκιανίντζε έγραψε το 5-0 ενώ στο 81’ ο Χάρια έκανε το 6-0.

Μακάμπι Χάιφα-Μούρα: 2-0

(Αζκενάζι 64’, Αβάεντ 68’)

Καθάρισε σε 4 λεπτά τη Μούρα η Μακάμπι καθώς την κέρδισε με 2-0.

Ο Αζκενάζι άνοιξε το σκορ στο 64 και στο 68’ ο Αβάεντ έκανε το 2-0.

Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ-Χιμπέρνιανς: 1-0

(Γκρόμικο 69’)

Δύσκολη νίκη με 1-0 πέτυχε η Σαχτιόρ επί της Χιμπέρνιανς. Το μοναδικό γκολ πέτυχε στο 69ο λεπτό ο Γκρόμικο.

Μπρόντμπι-Ίντερ Τούρκου: 4-1

(Βίλτσεκ 5’, 67’, Τίμπλινγκ 71’, Κάιζερ 78’-Σούρουχολμ 20’)

Άλμα πρόκρισης για την Μπρόντμπι που κέρδισε με 4-1 την Ίντερ Τούρκου.

Η Μπρόντμπι άνοιξε το σκορ στο 5ο μόλις λεπτό με τον Βίλτσεκ αλλά ο Σούρουχολμ ισοφάρισε στο 20’. Ωστόσο στο 67’ ο Βίλτσεκ έκανε το 2-1 και  στο 71’ ο Τίμπλινγκ διαμόρφωσε το 3-1. Το 4-1 διαμόρφωσε ο Κάιζερ στο 78ο λεπτο.

Ράντνικ-Σπάρτακ Τρνάβα: 2-0

(Μέκιτς 34’, Ντζούριτς 48’)

Σημαντική νίκη με 2-0 για τη Ράντνικ κόντρα στη Σπάρτακ Τρνάβα.

Ο Μέκιτς άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό και στο 48’ ο Ντζούριτς έκανε το 2-0.

Μολντε-Ρέικιαβικ: 7-1

(Τζέιμς 6’, 31’, 40’, Όρσνες 29’, Φόρεν 64’, Χουσαΐν 66’, Ομοϊζουάνφο 90+3’-Τόμσεν 71)

Πάρτι έκανε κόντρα στη Ρέικιαβικ η Μολντε καθώς τη διέσυρε με 7-1.

Η Μόλντε έκανε πάρτι κόντρα στη Ρέικιαβικ από την αρχή καθώς άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Τζέιμς ενώ ο Όρσνες έκανε το 2-0 στο 29’. Ο Τζέιμς με ακόμη δυο γκολ στο 31’ και στο 40’ πέτυχε χατ τρικ κι έκανε το 4-0 Ο Φόρεν στο 63’ και ο Χουσαΐν τρία λεπτά μετά ανέβασαν το δείκτη του σκορ στ 6-0 και ο Τόμσεν μείωσε σε 6-1 στο 71’. Στο 90+3 ο Ομοϊζουάνφο διαμόρφωσε το 7-1.

Κρουσάντερς-Τόρσαβν: 2-0

(Χέγκαρτι 33’, Λόουρι 79’)

«Καθαρή» νίκη με 2-0 πανηγύρισε η Κρουσάντερς κόντρα στην Τόρσαβν.

Η Κρουσάντερς έχασε πέναλτι με τον Όουενς μόλις στο 2ο λεπτό αλλά στο 33’ έφτασε στο γκολ με τον Χέγκαρτι. Και στο 79’ ο Λόουερι διαμόρφωσε το 2-0.

Λιεπάγια-Ντιναμό Μινσκ: 1-1

(Ικάουνιεκς 12’ πεν.-Καπλένκο 88’)

Όρθια στην έδρα της Λιεπάγια έμεινε η Ντιναμο Μινσκ που απέσπασε ισοπαλία 1-1.

Η Λιεπάγια προηγήθηκε στο 12ο λεπτό με πέναλτι του Ικάουνιεκς αλλά στο 88’ ο Καπλένκο έκανε το 1-1. Μάλιστα στο 90+7’ η Ντιναμό έχασε πέναλτι με τον Φατάι.

Μπραν-Σάμροκ: 2-2

(Τενίστε 12’, Μπερίσα 36’ πεν.-Γκριν 34’, Λόπες 90+4’)

Σώθηκε στο τέλος η Σάμροκ που πήρε ισοπαλία 2-2 από την Μπραν.

Η Μπραν άνοιξε το σκορ με τον Τενίστε στο 12’’ ενώ ο Γκριν ισοφάρισε στο 34’ αλλά με τη σέντρα οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι και ο Μπερίσα έγραψε το 2-1. Το τελικό 2-2 έκανε στο 90+4’ ο Λόπες.

Φόλα Ες-Τσικούρα: 1-2

(Σινάνι 22’ πεν.- Σαρνταλισβίλι 59’, Κοριπάντζε 86’)

Μεγάλο διπλό με 2-1 πήρε η Τσικούρα στην έδρα της Φόλα Ες.

Η Φολα Ες άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Σινάνι στο 22’ αλλά ο Σαρνταλισβίλι ισοφάρισε στο 59’. Και μάλιστα στο 86’ ο Κοριπάτζε με πέναλτι έκανε το 1-2.

Κόνας Κουέι-Κιλμάρνοκ: 1-2

(Γουάιλντ 75’-Μπρόφι 82’ πεν., Φίντλεϊ 90+2’)

Η Κιλμάρνοκ βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο αλλά στο τέλος πέρασε με 2-1 από την έδρα της Κόνας Κουέι.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Γουάιλντ στο 75ο λεπτό αλλά στο 82’ ο Μπρόφι ισοφάρισε με πέναλτι και στο 90+2’ ο Φίντλεϊ έκανε ο 1-2.

Ολίμπια  Λιουμπλιάνας-Ρίγα Φουτμπόλα: 2-3

(Μποάκι 82’, Μενάλο 90’-Λέμαγιτς 52’ πεν., Κλούσκινς 88’, Βούκμανιτς 90+3’)

Βόμβα στη Λιουμπλιάνα με τη Ρίγα να παίρνει τεράστιο διπλό με 3-2 από την Ολίμπια.

Η Ρίγα άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Λέμαγιτς στο 52’, αλλά ο Μποάκι ισοφάρισε στο 82’. Ο Κλούσκινς έκανε το 1-2 στο 88’ και με τη σέντρα ο Μενάλο ισοφάρισε σε 2-2. Όμως στο 90+3’ ο Βούκμανιτς χάρισε τη νίκη στη Ρίγα με 3-2.

Τσουκαρίτσκι-Μπάνατς: 3-0

(Τέντιτς 43’, Κόβατς 80’

Εύκολη νίκη με 3-0 πέτυχε η Τσουκαρίτσκι όντρα στην Μπάνατς.

Ο Τέντιτς άνοιξε το σκορ στο 43’ και στο 80ο λεπτό ο Κόβατς διαμόρφωσε το 2-0. Το τελικο 3-0 έκανε ο Τέντιτς στο 90+2’.

Ζέτα-Βίντι: 1-5

(Γκοράνοβιτς 17’-Νέγκο 3’, 12’, 23’, Γιουχάζ 87’, Χούσζτι 90+3’)

Απόδραση με 5-1 για τη Βίντι, από την έδρα της Ζέτα.

Η Βίντι μπήκε δυνατά και στο 3ο μόλις λεπτό ο Νέγκο άνοιξε το σκορ ενώ ο ίδιος στο 12 έγραψε το 0-2. Ο Γκοράνοβιτς μείωσε σε 1-2 στο 17’ άλλα ο Νέγκο με χατ τρικ στο 23’ έκανε το 1-3. Το 1-4 διαμόρφωσε ο Γιουχάζ στο 87ο λεπτό και στις καθυστερήσεις ο Χούσζτι έγραψε το 1-5.

Ντουνάισκα-Κρακόβια: 1-1

(Ντίβκοβιτς 44’-Φαν Άμερσφουρτ 40’)

Στο 1-1 κόλλησαν Ντουνάισκα και Κρακόβια.

Η Κρακόβια προηγήθηκε με τον Φαν Άμερσφουρτ στο 40’ αλλά στο 44’ ο Ντίβκοβιτς έκανε το 1-1.

Αμπερντίν-Ροβανιέμι: 2-1

(ΜακΓκίν 36’, Κόσγκροουβ 48’-Γιοκελάινε 90+3')

Τη νίκη με 2-1 πανηγύρισε η Αμπερντίν επί της Ροβανιέμι.

Η Αμπερντίν άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό με το ΜακΓκίν ενώ ο Κόσγκροουβ έκανε το 2-0 στο 48’. Στις καθυστερήσεις η Ροβανιέμι μείωσε σε 2-1 με τον Γιοκελάινεν στο 90+3'.

Κλίφτονβιλ-Χαούγκεσουντ: 0-1

(Γκριντχάιμ 42’)

Διπλό με 1-0 πήρε η Χαούγκεσουντ στην έδρα της Κλίφτονβιλ. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Γκριντχάιμ στο 42ο λεπτό. Στο 79’ αποβλήθηκε ο Καλεβέγκ των φιλοξενουμένων.

Κορκ-Νίντερκορν: 0-2

(Μουράτοβιτς 11’, Ντε Αλμέιδα 21’ πεν.)

Μεγάλο διπλό με 2-0 για τη Νίντερκορν μέσα στην έδρα της Κορκ.

Η Νίντερκονρ προηγήθηκε με τον Μουράτοβθτς στο 11’ και  ο Ντε Αλμέιδα με πέναλτι διπλασίασε τα γκολ της στο 21’. Στο 25’ η Κορκ έχασε πέναλτι με τον Σέπαρντ

Σεντ Πάτρικς-Νόρκεπινγκ: 0-2

(Τερν 55’, Λάρσεν 85’)

Τεράστια νίκη με 2- πέτυχε η Νόρεκπινγκ στην έδρα της Σεντ Πάτρικς.

Στο 55’ ο Τερν άνοιξε το σκορ και στο 85’ ο Λάρσεν έγραψε το 0-2.

Χόνβεντ-Ζαλγκίρις: 3-1

(Σζάμπο 32’, Ενγκόγκ 56’, Γκάζνταγκ 69’ πεν.-Ουζέλα 90+2’)

Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης για τη Χόνβεντ που κέρδισε με 3-1 τη Ζαλγκίρις.

Η Χόνβεντ άνοιξε το σκορ με τον Σζάμπο στο 32’ και ο Ενγκόγκ έκανε το 2-0 στο 56’ ενώ στο 69’ ο Γκάζνταγκ έγραψε το 3-0 με πέναλτι. Ο Γκάζνταγκ έχασε πέναλτι στο 85’ και στο 90+2’ η Ζα΄γκίρις μείωσε με τον Ουζέλα.

Σιρόκι Μπριγιέγκ-Καϊράτ: 1-2

(Ενίν 34’-Εσεόλα 29’, 58’)

Τη νίκη με 2-1 πήρε η Καϊράτ στην έδρα της Σιρόκι.

Η Καϊράτ προηγήθηκε στο 29’ με τον Εσεόλα αλά πέντε λεπτά μετά ο Ενίν έκανε το 1-1. Ωστόσο στο 58’ ο Εσεόλα με ακόμη ένα γκολ, χάρισε τη νίκη στην Καϊράτ.