Το… λάθος του Ναμπί που έφερε τη λύτρωση για τον ΟΦΗ (VIDEO)

Πέρυσι σαν σήμερα ο ΟΦΗ με… κατά λάθος γκολ του Ναμπί κέρδισε 3-2 τον Πλατανιά και έμεινε στη Σουπερ Λιγκ

Ένας χρόνος συμπληρώνεται σήμερα για τον ΟΦΗ από το συγκλονιστικό σε εξέλιξη μπαράζ παραμονής στη Σούπερ Λιγκ με τον Πλατανιά στο Γεντί Κουλέ. Τετάρτη 22 Μαΐου 2019 στη ρεβάνς του 0-0 των Περιβολίων ο ΟΦΗ ήθελε μόνο νίκη για να μείνει στην κατηγορία και την πήρε με γκολ από το… θεό στο 95΄.  Το γκολ πέτυχε ο Ναμπί, ο οποίος παραδέχθηκε πρόσφατα ότι δεν ήξερε πως με το 2-2 ο ΟΦΗ έπεφτε θεωρώντας ότι όπως στην Αγγλία δεν μετρούν τα εκτός έδρας γκολ και το ματς θα πήγαινε σε παράταση. Αυτός ήταν και ο λόγος που… τόλμησε να σουτάρει από πλάγια θέση και τελικά από… λάθος να οδηγήσει τον ΟΦΗ στην λύτρωση.

«Δεν ήξερα καν ότι ίσχυαν τα εκτός έδρας γκολ, νόμιζα ότι με το 2-2 πάμε στην παράταση. Είχα σκοράρει ξανά από το ίδιο σημείο με τη δεύτερη ομάδα της West Brom, οπότε σκέφτηκα “γιατί όχι, έχει μείνει ένα λεπτό”. Όλοι περίμεναν σέντρα, αλλά το είχα ξανακάνει και μου αρέσει να κάνω πράγματα “έξω από το κουτί”. Και ευτυχώς το έκανα και μπήκε, γιατί αν δεν έμπαινε θα υποβιβαζόμασταν. Μετά από αυτό ήταν όλα τρελά, ζήσαμε ένα χάος. Ήταν ένα απίστευτο συναίσθημα», δήλωσε μεταξύ άλλων ο Ναμπί.