Νέα ήττα και τέλος η Ευρώπη για τη Φαμαλισάο

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - 22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μορεϊρένσε - Σάντα Κλάρα: 2-1

(Αμπρέου 15', Πατσέκο 74' - Καρβάλιο 35')

Μεγάλη νίκη για τη Μορεϊρένσε που πήρε το τρίποντο με 2-1 απέναντι στη Σάντα Κλάρα και δείχνει να καθαρίζει την παραμονή. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Αμπρέου στο 15' ενώ στο 35' ο Καρβάλιο έφερε το ματς στα ίσα. Τη νίκη στη Μορεϊρένσε χάρισε ο Καρβάλιο στο 35'.

Πάσος Φερέιρα - Φαμαλισάο: 2-1

(Ζε Ουίλτον 71', Ντενίλσον 78' - Τόνι Μαρτίνεθ 79')

Τεράστια νίκη για την Πάσος Φερέιρα που πήρε το τρίποντο με 2-1 απέναντι στη Φαμαλισάο και κρατιέται μία θέση πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Απογοήτευση για τους φιλοξενούμενους που πλέον χάνουν το τρένο της Ευρώπης. Η Πάσος Φερέιρα άνοιξε το σκορ με τον Ζε Ουίλτον στο 71' και στο 78' ο Ντενίλσον έκανε το 2-0. Ένα λεπτό αργότερα ο Τόνι Μαρτίνεθ μείωσε σε 2-1 ενώ στις καθυστερήσεις έχασε πέναλτι στερώντας από την ομάδα του το βαθμό. Οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες εξαιτίας των αποβολών με απευθείας κόκκινη κάρτα των Ντενίλσον για τους γηπεδούχους και Πάτρικ για τους φιλοξενούμενους στις καθυστερήσεις.