Νίκες για Απόλλων Σμύρνης, Χανιά και Παναχαϊκή

Τι έγινε στα ματς της Super League 2 την Κυριακή

SUPER LEAGUE 2 18η αγωνιστική

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΚΕΡΚΥΡΑ 2-1

Τα... χρειάστηκε απέναντι στην προτελευταία Κέρκυρα ο Απόλλων Σμύρνης αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά το γκολ του Παναγιωτίδη στο 27', αλλά το γύρισε με Μαρκόφσκι στο 30' και Χουχούμη και επέστρεψε στις νίκες μετά την βαριά ήττα στα Γιάννενα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Αναγνωστόπουλος, Κυριακίδης(46' Τόμας), Βιτλής, Χουχούμης, Λαρέα, Φατιόν, Βάρκας(46' Ιωαννίδης), Ιριτιέρ, Πατράλης, Κολ, Μαρκόφσκι(80' Γκίνο)

ΚΕΡΚΥΡΑ: Παγκράτης, Βλάχος, Παπαγιωτίδης, Γκίτσης, Ζερβόπουλος, Γεωργακόπουλος, Νασιμέντο, Μίσκου, Σπίντζος, Ντε Βίντερ(60' Λάμπρογλου), Λεπενιώτης

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 2-0

Η Παναχαϊκή επικράτησε με 2-0 του Εργοτέλη και επέστρεψε στις επιτυχίες και στην μάχη των πλέι-οφ ανόδου!

Ο Μυτίδης προσπέρασε τον Μαζουλουξή, πάσαρε προς τον Μαυριά όπου κατέβασε την μπάλα και με ένα δυνατό σουτ σημείωσε το 1-0 στο 12’. Οκτώ λεπτά αργότερα, η Παναχαϊκή έκανε το 2-0 με τον Μυτίδη με προβολή, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μαυριά. Διαδικαστικό χαρακτήρα είχαν τα υπόλοιπα λεπτά του ματς.

Παναχαϊκή (Αλέξης Σπυλιόπουλος): Καπουτάγλης, Κυνηγόπουλος, Σταμόπουλος, Πατάπης, Τσελεπίδης, Παπατόλιος, Μαυρίας (89' Θεολόγου), Μουστακόπουλος, Μυτίδης, Ανάκογλου (70' Αντωνακόπουλος), Μασούρας (75' Φροξυλιάς)

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Μποτέ, Μπούσης, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Τσέλιος, Μπουτσάκης (66' Μπαράτα), Κατσούρι (74' Πέιος), Έφορντ, Άτεφ, Μανουσάκης (56' Ραμέζ)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΧΑΝΙΑ 0-1

Τα Χανιά έκαναν σπουδαίο διπλό στην Λάρισα επί του τοπικού Απόλλωνα και εδραίωσαν την θέση τους στην πρώτη εξάδα! Το γκολ ο Σουντουρά στο 78ο λεπτό.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Γιάννης Μπελά): Γκέκας, Σκούπρα, Χατζής, Κουρτεσιώτης, Λίταινας (75' Νύκταρης), Μπαστακός, Γκουστάβο (87' Καρρίκι), Ναζίμ, Καρατάσιος, Νούσιος (81' Σιφναίος), Σουλιώτης

ΧΑΝΙΑ (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Σωτηράκος, Γρομητσάρης, Τριανταφυλλάκος, Σουντουρά, Μουμίν, Κάρλος (46' Τζιώρας), Κάσσος, Κουσκουνάς (80' Γιάκος), Πάνος (66' Βρεττός)