Πέρασε δεύτερος με ανατροπή ο Λεβαδειακός

Οι Βοιωτοί επικράτησαν 3-2 της Δόξας Δράμας

Ο Λεβαδειακός με μεγάλη ανατροπή νίκησε εντός έδρας με 3-2 τη Δόξα Δράμας, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Super League 2.

Ο Σαμπανίδης άνοιξε το σκορ με κεφαλιά μόλις στο 6ο λεπτό για να ισοφαρίσει ο Ιωαννίδης με πλασέ από κοντά, έπειτα από δοκάρι σε φάουλ του Μεχία στο 14'. Ο Πολέτο έκανε το 2-1 στο 69’ με πλασέ έπειτα από ωραία κίνηση από τα αριστερά. Δύο λεπτά μετά ο Μπαστιανός με φαλτσαριστό σουτ νίκησε τον Ηλιάδη για το 3-1. Ο Σαμπανίδης με νέα κεφαλιά στις καθυστερήσεις μείωσε σε 3-2.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Μπάγιτς, Βήχος, Λιάγκας, Παντελιάδης (56' Μάντζιος), Χατζηλάμπρος (46' Μύγας), Καραχάλιος, Μεχία, Ιωαννίδης, Κονέ, Πολέτο (87' Νίκας), Μπαστιάνος.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Ηλιάδης, Σιώπης, Παπαργυρίου, Μαρκοπουλιώτης, Καψάλης, Παρασκευάς (74' Κοντός), Πινδώνης, Αποστολίδης (64' Αποστολίδη), Κρητικός, Ρόβας (84' Παπαϊωάννου), Σαμπανίδης.