Απίθανη πρόκριση στην παράταση για την Αμπερντίν

Η Αμπερντίν κέρδισε με 4-3 στην παράταση την Κιλμάρνοκ και πέρασε στα προημιτελικά του Κυπέλλου

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΚΩΤΙΑΣ-5ος ΓΥΡΟΣ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΣ

Κιλμάρνοκ-Αμπερντίν: 3-4 αυτ.

(Ελ Μακρινί 43’, Μπρόφι 98’, Καμπαμπά 116’-Κονσιντάιν 89’, Κένεντι 92’, Κόσγκροουβ 119’ πεν., Τζόνσον 120+1’ αυτ.)

Απίθανο ματς ανάμεσα σε Κιλμάρνοκ και Αμπερντίν με τη δεύτερη να νικά με 4-3 στην παράταση και να περνά στα προημιτελικά του σκωτσέζικου Κυπέλλου.

Η Κιλμάρνοκ άνοιξε το σκορ στο 43ο λεπτό με τον Ελ Μακρινί αλλά στο 89’ ο Κονσιντάιν ισοφάρισε σε 1-1 κι έστειλε το ματς στην παράταση όπου στο 92’ ο Κένεντι έκανε το1-2. Ωστόσο στο 98’ ο Μπρόφι ισοφάρισε σε 2-2. Μάλιστα ο Καμπαμπά έκανε το 3-2 στο 116’ αλλά στο 119’ ο Κοσγκρόουβ με πέναλτι ισοφάρισε σε 3-3 και στο 120+1’ ήρθε και το 3-4 με αυτογκόλ του Τζόνσον.