1 ΣΧΟΛΙΑ

Της έχει πάρει τα μέτρα… (VIDEO)

Η Γιουνάιτεντ κέρδισε την Τσέλσι με 2-0 μέσα στο Λονδίνο και βλέπει και πάλι τετράδα

PREMIER LEAGUE-26 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΤΣΕΛΣΙ-ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ.: 0-2

Γήπεδο: Στάμφορντ Μπριτζ

Η φετινή σεζόν δεν είναι και η καλύτερη για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά κόντρα στην Τσέλσι, οι «κόκκινοι διάβολοι» τα πηγαίνουν περίφημα. Στον πρώτο γύρο η ομάδα του Σόλσκιερ διέλυσε τους «μπλε» με 4-0 και απόψε τους κέρδισε και μέσα στο Λονδίνο με 2-0 και βρίσκεται ξανά σε τροχιά τετράδας. Στο +1 πλέον η Τσέλσι από την Τότεναμ.

Στο 5ο λεπτό το συρτό σουτ του Τζέιμς πέρασε λίγο έξω ενώ στο  11’ ο Λάμπαρντ είδε τον Καντέ να αποχωρεί τραυματίας. Στο 23’[ μετά από σέντρα του Γουίλιαν, οπ Μπατσουαγί αστόχησε από κοντά και στο 26’ ο Βέλγος έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία από το ύψος του πέναλτι. Στο 31’ το μακρινό σουτ του Μπρούνο Φερνάντες πέρασε ελάχιστα έξω, ενώ στο 37’ ο Μαρσιάλ έχασε μεγάλη ευκαιρία από το πέναλτι.

Και τελικά στο 45ο λεπτό, ο Γουάν Μπισάκα έκανε φοβερή ενέργεια και σέντρα από δεξιά και ο Μαρσιάλ με κεφαλιά έγραψες το 0-1.

Οι «μπλε» μπήκαν αποφασισμένοι στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό, ο Ζουμά σκόραρε μετά από κόρνερ αλλά το γκολ ακυρώθηκε για επιθετικό. Στο 64ο λεπτό το όμορφο φάουλ του Φερνάντες, σταμάτησε στο δοκάρι του Καμπαγιέρο, ενώ στο 66’ μετά από κόρνερ του Φρεντ, ο Μαγκουάιρ με κεφαλιά έκανες το 2-0.

Στο 73ο λεπτό ο Μπεϊγί έκοψε σωτήρια τον Κόβασιτς, ενώ στο 77’ η Τσέλσι σκόραρε ξανά με τον Ζιρού αλλά το γκολ ακυρώθηκε και πάλι για οριακότατο οφσάιντ και στο 90' οι "μπλε" είχαν και δοκάρι με τον Μέισον Μάουντ.

ΤΣΕΛΣΙ: Καμπαγιέρο, Αθπιλικουέτα, Κρίστενσεν (46’ Ζουμά), Τζέιμς, Ρίντιγκερ, Κόβασιτς, Ζορζίνιο, Πέδρο, Καντέ (11’ Μάουντ), Γουίλιαν, Μπατσουαγί(68’ Ζιρού)

ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: ΝτεΧεα, Μαγκουάιρ, Σο, Μάτιτς, Ουίλιαμς, Γουάν Μπισάκα, Μπεϊγί, Φρεντ, Φερνάντες (0+2' Νταλότ), Μαρσιάλ (90' Ιγκαλό), Τζέιμς (80’ Περέιρα)

johnyaekara - 18/2/2020 00:24

Ρε παιδια τα οφσαιντ ειναι υπερβολικα να τα δινουν για 5-10 ποντους!! Αν ειναι δυνατον