1 ΣΧΟΛΙΑ

Διπλό με... δώρο Γιαννούλη για τον ΟΣΦΠ

Ο Ολυμπιακός νίκησε με 1-0 τον ΟΦΗ για το Πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκα

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 1-0 του ΟΦΗ στο Ηράκλειο για την 20η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα.

Ο Τσιμίκας είχε άστοχη κεφαλιά στο 13’, ενώ αμέσως μετά ο Μασούρας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο Ελ Αραμπί που τον τροφοδότησε από τα δεξιά, ήταν σε αντικανονική θέση στο ξεκίνημα. Ορθώς, ακυρώθηκε το γκολ. Στο 21' ο ΟΦΗ απάντησε.Ο Κοροβέσης έκανε τη σέντρα από αριστερά, η μπάλα πέρασε απ' όλους και έφτασε δεξιά στον Στάικο ο οποίος σούταρε δυνατά αλλά άστοχα. Οι φιλοξενούμενοι όμως κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στις καθυστερήσειςτου πρώτου ημιχρόνου. Εγκληματικό λάθος του Γιαννούλη, κερδίζει ο Ελ Αραμπί, δίνει στον Κάμαρα, ο οποίος θα κάνει το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός φάνηκε να ελέγχει καλύτερα το ματς μετά το 0-1. Λίγες φάσεις και σε αυτό, με τους «ερυθρόλευκους» να δίνουν και λίγο περισσότερο χώρο στον αντίπαλο ώστε να χτυπήσουν στην κόντρα, ενώ αμυντικά και πάλι δεν αντιμετώπισαν προβλήματα, με τον Ουσεϊνού Μπα να είναι κορυφαίος σε απόδοση στο ανασταλτικό κομμάτι. Τελικά, δεν άλλαξε κάτι και το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος.

Nikolasmonoaek - 22/1/2020 19:47

Φανταστείτε τι είχε να γίνει σε αντίστοιχη περίπτωση αν πρώην ποδοσφαιριστης μας μας χαριζε τέτοιο διπλό!!