Άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς στο Αγρίνιο

Παναιτωλικός και Πανιώνιος έμειναν στο 0-0

Παναιτωλικός και Πανιώνιος αναδείχθηκαν 0-0 και έτσι θα λύσουν τις διαφορές του στη ρεβάνς.

Αν και οι δυο ομάδες μπήκαν νωθρά στο ματς οι φιλοξενούμενοι «ξύπνησαν» πιο γρήγορα κι έτσι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου. Ο Πανιώνιος είχε ελάχιστες ευκαιρίες και δεν μπορούσε να μετουσιώσει την κατοχή του σε ευκαιρίες και κατ΄ επέκταση ούτε σε γκολ.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και από το πρώτο τέταρτο του αγώνα έδειξαν τις διαθέσεις τους, αλλά παρότι είχαν κάποιες ευκαιρίες, δεν ανησύχησαν σε κανένα σημείο τον Κότνικ. Από το 62ο λεπτό του αγώνα οι γηπεδούχοι είχαν αριθμητικοί υπεροχή,αλλά οι μεγάλες ευκαιρίες άνηκαν στον Πανιώνιο, ο οποίος έφτασε με Τσιλούλη - Εμμανουηλίδη, μια ανάσα από το 0-1. Στο 83ο λεπτό υπήρξαν παράπονα για χέρι του του Τσιλούλη μέσα στην περιοχή του Πανιωνίου, ωστόσο ο διαιτητής δεν έδειξε κάτι και έτσι το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κνετ, Τζανακάκης (66' Σανιά), Μαρσιάλ, Σίενστεντ, Κέβιν, Τσιγγάρας, Ταχάρ (37' Μιμίτο), Ντουάρτε, Ντίας, Φυτόπουλος (62' Φυτόπουλος), Μπαΐροβιτς.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Kότνικ, Ρέντζας, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Λυμπεράκης, Κιάκκος, Οικονομίδης, Εμμανουηλίδης, Μιλόγεβιτς (58' Τσιλούλης), Μασούρας (84' Παπαγεωργίου), Αραμπούλι.