Νίκη - ανάσα για τον Ατρόμητο

Ποδαρικό στο 2020 με νίκη για τους Περιστεριώτες, 2-1 τον Αστέρα σε ένα κακο ματς

ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ 2-1

ΓΗΠΕΔΟ: Περιστερίου

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αριστομένης Κουτσιαύτης

Σπουδαίας σημασίας νίκη πέτυχε ο Ατρόμητος που επικράτησε με 2-1 του Αστέρα Τρίπολης.

Κακό ματς που πάντως είχε τρία γκολ στο τέλος.

Κάκιστο το πρώτο ημίχρονο. Πολλά φάουλ, χωρίς τέμπο στο ματς με τον τραυματισμό του Καπίγια στο 10' και την δίλεπτη - σχεδόν - διακοπή να βγάζει εκτός ρυθμού τους ποδοσφαριστές, όσο είχαν καταφέρει να μπουν σε κατάσταση... αγώνα.

Στο 26' ο Σίτο για τον Αστέρα έκανε το μοναδικό αξιόλογο σουτ στο α' μέρος αλλά ο Μέγερι έδιωξε! Από την πλευρά τους οι Περιστεριώτες ότι και να προσπάθησαν να δημιουργήσουν, έμενε ημιτελές! Αμφότερες οι ομάδες θα ξεχάσουν γρήγορα αυτό το πρώτο 45λεπτο.

Ίδια εικόνα και στην επανάληψη. Κακός ο ρυθμός με αδιάφορα τα πρώτα 20 λεπτά. Αλλά στη συνέχεια είδαμε τρία γκολ. Το πρώτο στο 76'. Ο Μανούσος πέρασε τον Ματρικάρντι αρχικά, τον Παπαδόπουλο στη συνέχεια και με πλασέ στην απέναντι γωνία από πολύ πλάγια θέση έκανε το 1-0. Η απάντηση του Αστέρα ήταν άμεση αφού ο Μπαράλες με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα.

Ο Αστέρας κλείστηκε για να κρατήσει το σκορ αλλά ο Σουάρεθ να κάνει ενα χαζό πέναλτι στον Βέλλιο και ο Μανούσος στο 89' το μετέτρεψε σε γκολ χαρίζοντας τη νίκη στους Περιστεριώτες αφού στις καθυστερήσεις ο Τασουλής δεν έπιασε καλά τη κεφαλιά και η μπάλα έφυγε άουτ σε μια μεγάλη ευκαιρία να πάρουν οι Αρκάδες το βαθμό.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Παντελίδης): Μέγερι, Γκάλο, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Χαρίσης, Μάντσον, Ανδρούτσος(68' Βέλλιος) , Ενσικουλού(68' Ούμπιδες) Μανούσος, Ουγκράι(58' Νταβιώτης)

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Ματρικάρντι, Σουάρεθ, Μαρτίνεζ, Κώτσιρας, Σίτο, Μουνάφο, Βαλιέντε, Καπίγια(12' Μαρκ Φερνάντεθ), Λ. Φερνάντεθ, Μπαράλες(83' Ιγκλέσιας)