1 ΣΧΟΛΙΑ

Δεν έχει τέλος η κατρακύλα για την Άρσεναλ (VIDEO)

Οι «κανονιέρηδες» γνώρισαν οδυνηρή εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Μπράιτον και παραμένουν χωρίς νίκη για δύο ολόκληρους μήνες

PREMIER LEAGUE-15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΡΣΕΝΑΛ-ΜΠΡΑΪΤΟΝ: 1-2

Γήπεδο: Emirates

Δεν έχει γιατρειά η κατάσταση στην Άρσεναλ. Οι «κανονιέρηδες» έχασαν με 2-1 από την Μπράιτον μέσα στο «Emirates», μένουν χωρίς νίκη μετά από δύο ολόκληρους μήνες και δεν μπορούν να σηκώσουν κεφάλι.

Στο 1ο κιόλας λεπτό, οι Λένο και Λουίζ μπερδεύτηκαν αλλά ο Κόνολι δεν πρόλαβε να μπει στη φάση και να σκοράρει ενώ στο 25’ ο ίδιος παίκτης αστόχησε εξ επαφής και στο 28’ το σουτ του Ομπαμεγιάνγκ έξυσε το δοκάρι της Μπράιτον. Στο 33ο λεπτό ο Λένο έσωσε μετά από έξυπνο σουτ του Μοπέι, ενώ στο 37’ μετά από κόρνερ ο Μπερν πήρε την κεφαλιά, ο Κόνολι έπιασε αέρα αλλά ο Γουέμπστερ με σουτ από το πέναλτι έκανε το 0-1.

Στο 41’ ο Ράιαν έσωσε μετά από κεφαλιά του Γουίλοκ, αλλά στο 51’ ο Οζίλ εκτέλεσε το κόρνερ από δεξιά, ο Λακαζέτ πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα πήρε ύψος και κατέληξε στα δίχτυα του Ράιαν για το 1-1.

Μάλιστα στο 63’ οι «κανονιέρηδες» πέτυχαν κι άλλο γκολ με τον Λουίζ, αλλά ακυρώθηκε μετά από χρήση του VAR και στο 79’ oΠαπασταθόπουλος έσωσε εντυπωσιακά προ του Μοπέι.

Αλλά στο  ακριβώς επόμενο λεπτό, ο Μούι σέντραρε από αριστερά και ο Μοπέι με κεφαλιά έκανε το 1-2. Στο 87ο λεπτό ο Ράιαν κατέβασε ρολά μετά από προσπάθεια του Μαρτινέλι.

ΑΡΣΕΝΑΛ: Λένο, Μπεγερίν, Λουίζ, Παπασταθόπουλος, Κολάσινατς (72’ Τίρνεϊ), Τορέιρα, Τζάκα, Γουίλοκ (46’ Πεπέ), Οζίλ, Λακαζέτ (77’ Μαρτινέλι), Ομπαμεγιάνγκ

ΜΠΡΑΪΤΟΝ: Ράιαν, Ντανκ, Μπερν, Στίβενς, Γουέμπστερ, Πρέπερ, Αλθάτε (87’ Ντάφι), Μούι, Γκρος (80’ Τροσάρ), Μοπέι, Κόνολι (75’ Μοντόγια)

gmys - 6/12/2019 13:48

νομιζω πως ερχεται η ωρα για επιστροφη παπασταθοπουλου.....