Μεγάλη νίκη με 4-0 πέτυχε η Χετάφε κόντρα στη Λεβάντε

LA LIGA-14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΧΕΤΑΦΕ-ΛΕΒΑΝΤΕ: 4-0

Γήπεδο: Κολοσιέουμ Αλφόνθο Πέρεθ

Η Χετάφε διέσυρε τη Λεβάντε με 4-0 και βρέθηκε μια ανάσα από τις ευρωπαϊκές θέσεις.

Στο 5ο λεπτό ο Φερνάντεθ είπε όχι σε κεφαλιά του Μακσίμοβιτς ενώ στο 19’ ο κίπερ της Χετάφε βγήκε και πρόλαβε τον Μολίνα. Στο 30’ μετά από κόρνερ ο Ντουάρτε πήρε την κεφαλιά αλλά ο Σορία μπλόκαρε ενώ στο 32’ ο Ντουάρτε πρόλαβε σωτήρια τον Άνχελ.

Η Χετάφε μπήκε δυνατά στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό ο Καμπρέρα με κεφαλιά μετά από κόρνερ, έκανε το 1-0 ενώ στο 60’ η Χετάφε κέρδισε πέναλτι και ο Μολίνα έκανε το 2-0 από την άσπρη βούλα. Και στο 67’ μετά από νέο κόρνερ ο Άνχελ έκανε με κεφαλιά το 3-0. Στο 71’ ο Σορία έσωσε μετά από σουτ του Μπάρντι και στο 78’ ο Τιμόρ με όμορφη εκτέλεση φάουλ έκανε το 4-0. Στο 86’ ο Αϊτόρ Φερνάντεθ έσωσε μετά από σουτ του Άνχελ.

ΧΕΤΑΦΕ: Σορία, Νιόμ (73’ Κένεντι), Σουάρεθ, Ετσεΐτα, Κουκουρέγια, Καμπρέρα, Τιμόρ, Ζέισον (84’ Πορτίγιο), Μακσίμοβιτς, Άνχελ, Μολίνα (79’ Ντούρο)

ΛΕΒΑΝΤΕ: Αϊτόρ Φερνάντεθ, Ντουάρτε, Μιραμόν, Βέθο, Κλερκ, Ροσίνα (69’ Λεόν), Βούκσεβιτς (81’ Πάμπλο Μαρτίνεθ), Ραντόγια, Μοράλες, Μπάρντι, Μαγιοράλ (69’ Μαρτί)