Όρθια στο «Μολινό» η Σέφιλντ (VIDEO)

Σημαντικό βαθμό τσίμπησε η Σέφιλντ τη έδρα της Γουλβς καθώς απέσπασε ισοπαλία 1-1

PREMIER LEAGUE-14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΟΥΛΒΣ-ΣΕΦΙΛΝΤ Γ.: 1-1

Γήπεδο: Μολινό

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Γουλβς και  Σέφιλντ και συνεχίζουν με απόσταση ενός βαθμού.

Μόλις στο 62 δευτερόλεπτα, ο Στίβενς σέντραρε από δεξιά και ο Μουσέτ κοντρόλαρε στην περιοχή και με σουτ έξανε το 0-1. Στο 13ο λεπτό ο Χέντερσον έσωσε εντυπωσιακά μετά από σουτ του Χιμένες ενώ στο 35’ μετά από κόρνερ, ο Μουτίνιο έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα κόντραρε σε σώματα.

Στο 47’ ο Μουσέτ κατέβασε για τον ΜακΓκόλντρικ που έκανε το σουτ αλλά είδε τον Πατρίσιο να του λέει όχι με τα πόδια ενώ στο 52’ ο Πορτογάλος νίκησε και τον Λούντστραμ και στο επόμενο λεπτό απέκρουσε και ρο σουτ του Μουσέτ.  Και από το πουθενά στο 64’, ο Χιμένεθ έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Ντόχερτι με κεφαλιά στο 2ο δοκάρι ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 69’ η κεφαλιά του ΜακΓκόλντρικ έξυσε τα δοκάρια της Γουλβς όπως κι εκείνη του ΜακΜπέρνι στο 90+3'.

ΓΟΥΛΒΣ: Πατρίσιο, Ντόχερτι, Κόαντι, Γιόνι, Κίλμαν, Μουτίνιο, Ντεντόνκερ, Χιμένες, Νέβες, Τραορέ, Ζότα.

ΣΕΦΙΛΝΤ: Χέντερσον, Στίβενς, Μπάλντοκ, Ο’Κόνελ, Ίγκαν, Μπάσαμ, Φλεκ, Λούντστραμ, Νόργουντ, Μουσέτ, ΜακΓκόλντρικ (71’ ΜακΜπέρνι)