Απόδραση με ανατροπή για τη Δόξα

Μεγάλη νίκη για τη Δόξα Δράμας μέσα στην έδρα του Πλατανιά για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Super League 2. Οι «μαυραετοί» παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατάφεραν στο δεύτερο ημίχρονο να αντιδράσουν και να πάρουν μια πολύ μεγάλη νίκη.

Oι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 42’ με γκολ του Νίλι, ενώ τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Ρόβα. Στην αρχή του δεύτερου μέρους, ο Πλατανιάς είχε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει, με πρωταγωνιστές τους Μποσέτι, Λουκνα και Μιγκέλ, όμως στο 76’ ο Κρητικός ήταν εκείνος που σκόραρε για την Δόξα. Το τελικό 3-1 για τη Δόξα, διαμορφώθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με το πέναλτι του Ιωαννίδη.

Πλατανιάς (Τάτσης): Γκοτ, Ρεβυθόπουλος, Ποζατζίδης (71´ Λεωνιδόπουλος), Ουές (60´ Λειρία), Σάαντο, Μποσέτι, Λουκίνας, Νίλι, Μπιανκόνι, Καραγκούνης, Νιαυραδάκης (79´ λ.τ Πουρζιτίδης).

Δόξα Δράμας (Ανυφαντάκης): Μένκα, Παπαργυρίου, Μαρκοπουλιώτης, Οικονόμου (65´ λ.τ Αργυρόπουλος), Κρητικός, Πλέγας, Ρόβας (84´ Περέγιο), Ιωαννίδης, Κουκόλης, Σιώπης (81´ λ.τ Παρασκευάς), Χάμοντ.