Πήρε την ισοπαλία 1-1 στην έδρα του Ολυμπιακού

ΚΥΠΡΟΣ-6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ολυμπιακός Λ.-Πάφος: 1-1

(Κα 76’-Λουλίνια 90+5’)

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν Ολυμπιακός και Πάφος. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κα στο 76′ όμως ο Λουλίνια στο 90+5′ έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Πολύ κακό παιχνίδι με αργό ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να απειλήσουν ουσιαστικά την αντίπαλη εστία.

Στο 15′ ο Ντουβεντρού δοκίμασε ένα σουτ όμως μάζεψε σταθερά ο Ρούντκο η οποία ουσιαστικά ήταν και η μοναδική προϋπόθεση για γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη άνοιξε σχετικά ο ρυθμός με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ της νίκης.

Στο 49′ ο Μπεσάρα έκανε ένα σουτ όμως ο Κίρεφ μπλόκαρε σταθερά την μπάλα ενώ μερικά λεπτά αργότερα ο Σακό έκανε μια καλή απευθείας εκτέλεση φάουλ όμως η μπάλα έφυγε μόλις άουτ.

Στο 59′ η Πάφος έχασε άλλη μια ευκαιρία με τον Βαλεριάνο να κάνει το σουτ όμως ο Κίρεφ απέκρουσε.

Ο Ολυμπιακός απείλησε στο 61′ με τον Οικονομίδη να κάνει το συρτό σουτ όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι και κατέληξε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Ρούντκο.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 76′ με την χρυσή αλλαγή του Πάμπου Χριστοδούλου. Ο Κα πέρασε στο παιχνίδι στο 72′ και τέσσερα λεπτά αργότερα σε αντεπίθεση, έκανε το σουτ μόλις έξω από την περιοχή και έκανε το 1-0.

Η Πάφος κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στο 90+4′. Ήταν ένα κερδισμένο κόρνερ για την Πάφο το οποίο εκτελέστηκε, η άμυνα του Ολυμπιακού δεν έδιωξε και έτσι ο Λουλίνια με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα στα δίκτυα και διαμόρφωσε το 1-1.